Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel különb egy kitenyésztett...

Mivel különb egy kitenyésztett, pénzért árult macska, cikk, mint egy házi macska?

Figyelt kérdés

2012. okt. 6. 21:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztett cicáknál lehet ismerni a fajta jellegzetességeit. Formára, természetre. Mivel sokféle fajta van, mindenki megtalálja a neki tetszőt.A házi cicák nem kevesebbek a tenyésztetteknél.
2012. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
69%

Nem különb, csak sokaknak tetszik egy bizonyos fajta. Ha valakit nem érdekel ez, mint pl. téged, az meg tartson házi macskát. Nem tudom, miért fáj az neked, hogy valakinek tenyésztett, törzskönyves macskája van.

De ebből is látszik, hogy 5 macskafajtát nem tudnál felsorolni, különben tudnád, mennyire különbözőek tudnak lenni.

2012. okt. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
30%

Na jó, te nagyon ostoba vagy, nem érdemes rád pazarolni az időt.

Vagy talán csak irigykedsz, hogy valaki ezt is megteheti?

2012. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
52%

Tudod, semmi gond nem lenne a macskák túlszaporodásával, ha mindenki ivartalaníttatná a macskáit és csak engedéllyel lehetne tenyészteni őket. Ugyanez persze legyen érvényes minden más állatra is.

És az én ivartalanított kandúrom már biztosan nem fog rontani a helyzeten. Ahogyan a szűrt, tenyészszemlés szülei sem.

Ha a te 5-6 macskád nincs ivartalanítva, akkor csak maradj csendben, mert a magadfajták idézik elő azt a helyzetet, amiről te annyira mondod a magadét.

Ha mind ivartalanítva van és sosem volt nálad egy alom se, akkor bocs az előzőkért.

2012. okt. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
56%
Egészséges macska nem fagy meg télen, a menhelyeken pedig nem lesz több macska a fajtatiszta macskák miatt, mitöbb, mivel nem ingyen osztogatják őket, jellemzően jobban meg is van becsülve, pl egy ivertalanítással.
2012. okt. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Mind az 5 ivartalanítva van, ebben a hónapban a 3db 5 hónapos macskám lett, 36ezer Ftért.

Tudom, hogy a felelőtlen emberekkel van a legnagyobb gond, de mivel ők nem tesznek semmit, nekünk kéne tenni és legalább minél több macskát kiemelni abból a sorsból, hogy tovább szaporodjanak az utcákon.

2012. okt. 6. 22:07
 7/32 A kérdező kommentje:
És nem a nagyok szülték őket, ők is kiskorban lettek ivartalanítva. 2 kicsi testvér, kintiek voltak, bolhásak, férgesek, soványak, maradékon éltek. Mind a 3 sorsa az lett volna, hogy majd ők is nyakra főre szülnek. Ja és csak lányokat hoztam haza!
2012. okt. 6. 22:09
 8/32 anonim ***** válasza:
78%
Bármely faj exponenciálisan növeli a számát ideális körülmények között, és ökológiai nitche (szerepkör) nem marad szabadon. Szóval azzal, hogy kiemelsz pár macskát az utcáról kizárólag azt éred el, hogy beszaporodik a helyére másik, és akkor nem kevesebb macska lesz, hanem több, csak neked kevesebb pénzed meg 5-6 macskával több. Ha minden ember a bolygón befogadna 100 macskát akkor is tele lenne az utca amíg nincs ivartalanítás. Pontosan a szaporítást kell megelőzni, nem a tenyésztőket fikázni.
2012. okt. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nagyon jó érzéssel tölt el, hogy ennyi macskának jó lett a sorsa! Ezt csak az tudja, aki így fogadott be macskát, ezt ti irigyelhetnétek tőlem.
2012. okt. 6. 22:13
 10/32 A kérdező kommentje:

Az lenne a legjobb, ha meg lenne szervezve, hogy a kóbor macskákat befogják és ivartalanítják. Más országban van már ilyen.

Valahol rosszabb mint itt, valahol a kutyák kóborolnak, ütik el őket az utakon. Nálunk macska szempontból nagyon rossz a helyet.

Ne mondd nekem, hogy nekem csak annyi lett, hogy kevesebb pénzem, több macskám. Ők megmentett életek. Ezek szerint neked a macskák szaporodó állatok és ennyi.

2012. okt. 6. 22:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!