Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 éves macskát fogadtunk...

Kudos kérdése:

9 éves macskát fogadtunk örökbe. Nem eszi a száraz macskaeledelt, amit a másik 1 éves cicánk imád?

Figyelt kérdés
...Szerintetek nem bírja megrágni (épek a fogai) a kora miatt, vagy csak nagyon elkényeztette az előző gazdája (90 éves jómódú néni meghalt) . Csak a "drága" whiskas és friskies pástétom kell neki, van -e jó tanács? köszi
2012. okt. 10. 06:18
 1/6 anonim válasza:
Megrágni biztos megtudja. Mi anno májkrémes kenyérrel szoktattunk le egy macskát a drága macskakajákról, de nagyon nehéz volt, sokáig alig evett.
2012. okt. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én macskám sem eszi meg, olyan 2 éves lehet, volt hogy egy hétig nem ette pedig csak az volt ott, inkább ment vadászni. Erőltettem épp a fogai miatt, de inkább világgá megy mint megegye.

Követtem mindenféle tanácsot, áztattam tejbe, nem kell neki. És mindenfélét kipróbáltam, drága, olcsó és közepes terméket.


Viszont a márkás macskakonzerv sem kell neki, csak a tescos, nem a leggagyibb, hanem ez a tesco szines, az olyan 2x annyiba kerül de még mindig nem egy egetverő összeg a whiskashoz képest. 3 szinü van, de ebből is csak két szint eszik, a nyulas az nem kell neki, viszont a répás az igen.


Tessék akkor most legyél okos. Milyen macska az amelyik a répát választja nyúl helyet?


Azt mondták hogy tyúknyakat kell nekik adni, azt szeretik és jót tesz a fogaiknak is.

2012. okt. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

próbáld meg a száraztápot beáztatni és összekeverni a régi kajájával. Amikor látod, hogy megeszi már az összeset, lassan csökkentheted a régi táp adagját.

Egyébként szép tőletek, hogy befogadtátok. Mindenki kiscicát szeretne :(

2012. okt. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

először is gratulálok a cica befogadásához!! Másodszor-orvosnak mutassátok azért meg,hátha mégis fogprobléma!

Amúgy a whiskas, friskies stb szupermarketes tápok (mindegy, hogy nedves vagy száraz-) semmit nem érnek, és valóban drágák ahhoz képest, hogy mi van bennük!!!

Ráadásul a 9 éves cica már senior korú, míg az 1 éves most lesz felnőtt.. Olyan tápot keressetek, ami minden életkorban adható-ált a gabonamentes tápok azok. Mivel a cicák ragadozók, ezért hús kell nekik. Gabona egy tápban felesleges! A szaküzletekben lehet sokkal jobb tápokat kapni! Pl amit én etetek, azt neten rendelek 7kg, nincs gabona benne és a 2 cicnek 3 hónapra elég, napi 130Ft-ra jön ki!!!Ehhez még kapnak konzervet v tasakost-jó minőségűt, ill aldi shah-jó ára van!!

És nem kell erőltetni a száraztápot, egészségesebb a konzerv-már ha magas a hústartalma, nincs benne cukor, ízfokozó, tartósítószer és szinezék. Én személy szerint örülnék, ha a cicáim közül az egyik megenné a nedves tápot-nem jó a vesének és a húgyutaknak a kizárólag és sok száraztáp!!!

De megértem azt is, hogy egyfélét könnyebb lenne a cicóknak adni.. A beáztatás jó ötlet, de macskáknál semmi sem biztos..És lehet, hogy nyers friss húsra előbb bukik(kivéve disznó)-ha azt elrágja, akkor fogai jók.. és a másik cicának is az tisztíthatja a fogait!!

2012. okt. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a sok - sok jó tanácsot. Már próbáltam a konzervet, mert az ugye olcsóbb lenne, de nem eszi. Van 2 örökbefogadott kutyánk, plusz egy másik örökbe fogadott cicánk ezen a 9 évesen kívül, és még egy Cane Corso aki 70 kg,(össz 5 állatocska a kertes ház körül :)) szóval ezért próbálnám, még ha csak 100ft/nappal is de csökkenteni a kiadást a 9 éves cicus kajára költött pénzt. Ha szárazat teszek elé, ahogy ti is írjátok, hozzá sem nyúl, napokig. csak nyávog. A másik macskánk 1.5 éves, bármikor megeszi boldogan a szárazat. Még egyszer köszönöm!
2012. okt. 11. 06:23
 6/6 anonim válasza:
Szerintem egy két napig ne adj neki csak egy kicsi konzervet, és a harmadik nap adj neki szárazat talán eszik belőle, mi is így tettünk a 6 éves macskánkkal és bevállt!! :)
2012. okt. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!