Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan változtathatnék a...

Hogyan változtathatnék a cicám természetén?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves cicám, egy éve van nálam, és egy lánytól fogadtam örökbe, nevelnem már nem nagyon kellett. Az a problémám vele hogy 1 év alatt sem kedvelt meg igazán. Ha simogatom arrébmegy, nem dörgölőzik hozzánk és dorombolni is ritkáén szokott akkoris csak akkor ha a kedvenc kajáját kapja. Nem arról van szó hogy bánt, mert még a légynek sem ártana, de nem érzem hogy szeretne.. folyton kerül és ez nekem nagyon rosszul esik, mivel nagyon nagyon szeretem. Mit tudnék tenni hogy megváltozzon?
2009. aug. 6. 03:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Megváltoztatni nem tudod sehogyse, viszont sok türelemmel elérheted, hogy a cica jobban hozzádszokjon. Nagyon sok cicának több év kell, mire igazán megbatátkozik valakivel és akkor se biztos, hogy olyan ölbejövös lesz. Nekem most három van, egyik azonnal ülbeugrik, ahogy leül valaki, a másik csak naopnta fél - egy órát tölt igazán velünk, a harmadik ott akar lenni, ahol mi, de csak simogatni engedi magát, ölbevenni nem, akkor azonnak elszalad.

A cicán egyéniségek, ezt vagy elfogadod, vagy más állatot kellene inkább tartanod.


Az, hogy a cicád inkább kerül, összefügghet azzal, hogy neik kicsit több privátszférára lenne szüksége, mint amennyit hagysz és ezért inkább távolságot tart, mert ugy érzi, túl sokat nyaggatod. (Akkor is, ha te csak szeretgetni akarod - gondolj bele, hogy neked is terhes lehet, ha valaki állandóan a nyakadon van, és az hogy ki mit érez állandónak, az egyéntöl függ.)

2009. aug. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ooo. Egyetlen hatekony modszert tudok erre, bar mar latom a sok lepontozas/lehurrogast:

Ne adj neki enni legalabb 1 napig. Boven kibirja, es hat, a macskak olyanok, hogy a szivukhoz a hasukon keresztul vezet az ut. :)

Ezzel fel tudod benne ebreszteni a hála erzeset, es az koztudott, a macska szeretete a hálájabol ered.

2009. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Második válaszoló: van neked egyáltalán macskád? Mert egyáltalán nem ismered a cicák alaptermészetét.

Nekem egyik macskám se a kaja miatt jön hozzám - kinn vadászik annyit, hogy több is mint elég neki, - hanem azt akarja, hogy simogatva, meg dajkálva legyen, csak társaságomra vágyik.

(Eddig 10 cicám volt, és amelyik elpusztult, az is mind 10 év fölött volt - egyszerre mindig többen vannak)

2009. aug. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!