Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy hatnak a bolhairtó pipetták?

Hogy hatnak a bolhairtó pipetták?

Figyelt kérdés

Tegnap adtam a cicámnak Advantage-t, általában Frontline-t kap.

De hogy hatnak ezek? Azt írja 12-24 órával használat után. Kiesnek a döglött bolhák? Eleve hogy döglenek meg, ha csak a cica tarkójára nyomjuk a folyadékot? Akkor döglik meg ha a nyakánál jár? Sehogy sem tudom elképzelni :)


2009. aug. 6. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A spot-on készítményel a bőrbe szívódnak fel és a bolhák nem tudnak enni. Tulajdonképp éhen halnak. Ezért nem is megy újabb bolha az állatba.
2009. aug. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Áháá, kezdem érteni. Akkor ne lepődjek meg ha szanaszét találok majd döglött bolhákat...

És az nem befolyásol semmit, hogy a cicám hosszú szőrű? Nem kell nekik külön hosszú szőrűre való pipetta?

Eddig nem is figyeltem erre, csak vettem szorgalmasan.

2009. aug. 6. 10:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a pipettát súly szerint lehet megvenni, mondjuk lehet h ez csak a kutyáknál van és cicáknak csak 1 fajta van több gyártótól, de az biztos h a hosszú szőr nem befolyásol semmit, csak fésüld ki utána a szőrét h a bolhák kiperegjenek belőle.
2009. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy nem enni nem tudnak, hanem belepusztulnak abba, ha esznek, mert rájuk mérgező anyagok oszlanak szét a cica bőrében...
2009. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én sose láttam elhullott bolhákat....
2009. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én se pedig direkt fehér lepedőt tettem alá, hátha meglátom.
2009. aug. 7. 11:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát az én cicám ugyanezt az Advantage spotot kapta,de én két hét múlva még mindig láttam benne bolhákat igaz elvétve, de sosem rajzottak benne! Hozzáteszem az orvos csöpögtette rá előttem, tehát az sem lehet hogy rossz helyre tettem, és azért nem hatott!

Vettem neki a bolhanyakörvet, talán ez most megölte őket!

Most csak néha vakaja a nyakát meg a fülét, hát nm tudom hogy csak a nyakörv idegesíti e vagy bolhás e még mindig! Szerintetek?

2009. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!