Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan macskafajta ami...

Van olyan macskafajta ami csak egy emberhez kötődik a családban, de ahhoz nagyon?

Figyelt kérdés

2012. okt. 11. 06:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
persze, a robotmacska
2012. okt. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Persze, pl. az enyém. Ketten képezzük a családot, a cica és én..
2012. okt. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát a mi cicánk is olyan (egyszerű házimacska). Én neveltem fel, én vagyok az "anyukája". Hozzám bújik, nyalogat, hízeleg, a család többi tagjával (a lányommal és a párommal) max játszik. Dorombolni is csak nekem szokott, páromtól ha kaját kér akkor csak tekereg a lábai körül + nyávog.
2012. okt. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Állítólag a sziámik ilyenek.
2012. okt. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A házi macska! Nem is értem, hogy lehet ilyen kérdést feltenni... Van több macskám is, mindegyik nagyon kötődik, velem alszanak, mikor számítógépezek akkor is ide jönnek, nem kell ide fajta macska, egyszerűen csak szeretni kell és viszonozni fogja.
2012. okt. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Most olvasom, hogy egy emberhez. Ez is nagyon igaz a házi macskára. Van egy macskám, aki csak velem alszik, hozzám jön mindig, páromnak is van ilyen macskája. Mindegyiknek van egy ember, akit kiválaszt magának, azt aki a legtöbbet foglalkozik vele egyértelműen. A kutyára szokták mondani, hogy falkát alakít ki, mindenkivel nagyjából ugyanolyan jól kijön, bár ott is van, hogy egy emberhez kötődik inkább. Macskánál meg ez a természetes, neki az ember a pótanya, egy macska ember mellett mindig kismacskának érzi magát, ezért egy emberhez kötődik, akit az anyjának tekint.

Mivel több macskám van, van, hogy pár napig az egyikkel foglalkozok többet, máskor a másikkal. Úgyhogy elmondhatom, hogy attól függ mennyire jön hozzád, hogy mennyi figyelmet adsz neki.

2012. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amennyit törődsz vele, annyit kapsz vissza. Ez igaz a házimacskára.
2012. okt. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ahhoz kötődik,aki enni ad neki és aki sokat simogatja,szeretgeti,játszik vele.
2012. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mecse ***** válasza:

Ez annyira egyedfüggő, senki nem fogja neked tudni megválaszolni. Olyan fajta macskából is aminél a cicák nem is tudom, mondjuk 90%-a egy emberhez kötődik, kifoghatsz olyat amelyik pont nem fog.


Minden macska egyéniség, mindegyik különböző, a fajtaleírás NEM garantálja a cicák személyiségét, csak kb. útmutatás hogy milyen természetű lesz a macska nagy valószínűséggel.


Ha irreális elvárásokat támasztasz a leendő macskáddal szemben, az nem fog sehova sem vezetni. Ez olyan mint azok az emberek akik pl. azért akarnak ragdollt mert ugye "elernyed" az ölükben. Hát, ha ez az egyetlen dolog amiért akarják ezt a macskát, akkor inkább ne akarjanak macskát. Rengeteg ragdoll van amelyik nem ernyed el (az enyém történetesen igen, de sosem volt ez szempont nálam), és akkor az emberek "csalódnak" bennük, ami elég szörnyű.


Szerintem nagy százalékban lutri hogy egy embert fog kifogni magának, vagy mindenkivel szemben ugyanolyan kedves és ragaszkodó lesz. Én úgy gondolok erre hogy az olyan cicákban akik mindenkihez ragaszkodnak és kedvesek, elég szeretet van hogy az egész családnak / háztartásnak bőven jusson belőle, szóval happy end így is-úgy is :).

2012. okt. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ian Catman ***** válasza:

A sziámi.

Nekünk fókabarna, kékszemű sziámink van.

"Kutyafajta" macskának is hívják, pont azért mert az átlagosnál jobban kötődik egy emberhez. Mindenkit elfogad, kedves, de nem "ölben ülős" macska. Kiválasztja pici korában az egyetlen embert, akit "anyjának" tekint akár férfi akár nő, és kutyaként hallgat rá. A többiekkel is jóban van, de teljesen tud a kiválasztott emberhez kötődni. (Egyébként még azért is kutyafajta, mert nagyon hangosan nyávog..:-)..)

Mint mondtam, nem ölben ülős, ölbe veheted, tűri, hogy simogasd, amint abbahagyod, leugrik és megy a maga kiismerhetetlen útján.

Ceterum Censeo: Sziámi.

2012. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!