Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti macskátok is csak folyó...

Ti macskátok is csak folyó vízből hajlandó inni?

Figyelt kérdés
No meg a kutyák vizéből,meg a 10 literes vödörből. Mindennap cserélem a vizes táljában a vizet, de abból nem hajlandó inni. Megy a fürdőbe és a csapból iszik.
2012. okt. 12. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A cicák nem egyformák. Az enyém évekig csak műanyag pohárból ivott. Így a lakásban mindenfelé voltak szép, színes pohárkák neki :)) Persze, a kutya ivóvizes edénye is bejött már idősebb korában.Akkor elrakhattam a poharakat.
2012. okt. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De azt nagyon szeretik. Meg nézni, csapkodni. :) Volt, hogy egy sarokban felejtett pohár állott vízből ivott. :D
2012. okt. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a miénk is csak a csapból ivott, még akkor sem volt hajlandó máshonnan, amikor beteg volt és úgy kellett feltenni. Szerintem normál tálból nem is tudott. Bár állítólag volt családtag, aki látta egyszer tálból inni. De lehet, hogy csak szagolgatta. Viszont a tejeskávéba belenyalt a bögréből.
2012. okt. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mecse ***** válasza:
100%

Nem, iszik szépen a tálkájából, mivel más opciót soha nem is kínáltam fel neki. Egészséges mennyiséget iszik, száraz tápos napokon többet nyilván, nedves tápos napokon alig.


Ha annyira "ragaszkodik" a cicád a folyó vízhez, beszerezhetsz neki itatóként macskaszökőkutat és akkor nem a csapot kell nyitogatni neki mondjuk az éjszaka közepén.

2012. okt. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
A macska onnan iszik ahonnan megszokja, hogy inni lehet. Nálunk csak a táljából tud. Imádom a macskákat, de egész nap nem folyatnám miattuk a vizet, mikor tálból is ihat. Nem is értem másoknál hogy megy ez, odamegy és te nyitogatod neki a csapot mindig, vagy tényleg egész nap folyik egy kicsit? Azért ez elég nagy vízpazarlás.
2012. okt. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A mieink csak az állott vagy az esővizet szeretik. Ott nyávogott nekem a vízért, adtam neki, de nem kellett, inkább ivott a több hónapos algás vízből. Másik cicánk viszont csak a tisztát szereti, ha az edényben van valami, már nem hajlandó inni.
2012. okt. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vicuska87 ***** válasza:
44%

A folyó víz/friss víz látványa jobban ingerli őket az ivásra!

Erre vannak kitalálva a Petmate Fresflow szökökút itatói!

2012. okt. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem szoktam állandóan nyitva hagyni a csapot. Ha szomjas,megy a fürdőbe.Éjszakára teszek neki tálkába vizet a tápja mellé, mert csak szárazat eszik. Köszönöm a válaszokat, a macskaszökőkutat megnézem, bár biztos jó drága.
2012. okt. 13. 13:09
 9/12 Vicuska87 ***** válasza:
50%

Ahhoz képest nem drága, hogy egy 3-szor friss vizet kelljen kiteni tálkákba! Itt mindig friss a víz, ha nem vagy otthon, és nem tudsz vizet cserélni akkor is!

[link]

2012. okt. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Maxitabi ***** válasza:
100%
Ha csak száraztápot eszik, amúgy is ajánlatos a szökőkút, mert az több ivásra animálja.És a húgyutakra, vesére akkor figyelni kell.
2012. okt. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!