Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám 3 napja nem hajlandó...

Etickett kérdése:

A cicám 3 napja nem hajlandó enni. Mennyire erőltessem az evést rá?

Figyelt kérdés
7 éves. Az orvos szerint érzékeny a gyomra, az idén többször kellett ez ügyben kezelni. Hányt, aztán 1 napig nem evett, de mindig visszatért az étvágya. 3 nappal ezelőtt hányt egy kis gyomorsavat, és azóta nem eszik. Tegnap kapott kettő szurit a dokitól, meg Calo Pet pasztát. Ha az orra alá dugom az eddig általa kedvelt ételeket, megnézi, és kész. A hányás utáni nap megkínáltam egy kis májassal, amit lenyalogatott az ujjamról, de ennyi. Azóta minden nap a májassal próbálkozom, azt eszik egy picit, de semmi más. Vizet azt iszik. Van valaki, aki járt hasonló cipőben? Akinek érzékeny gyomrú állata van? Legyen az macska, kutya.

2012. okt. 13. 17:27
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Nálam is volt ilyen meg is döglött szerencsétlen pár nap után. Túl sok mindent nem tudsz vele csinálni.
2012. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Namármost az orvos mit mondott ezzel kapcsolatban? Jópár napig még ki fogja bírni étel nélkül, pláne ha vizet iszik. Száraz kajával próbáltad? Kis sonka vagy valami?
2012. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És bágyadt is volt? Meg lázas?
2012. okt. 13. 17:49
 4/12 A kérdező kommentje:
Az orvos azt szerint 1-2 nap múlva enni fog. Azt mondta a doki a száraz kaját el kell majd hagyni, mert az is irritálja a gyomrát. Próbáltam pulykamell/csirkemell sonkával. A doki azt mondta diétáztatni kell (főtt rizs, csirkemell). Csak ehhez ennie kellene. Egyedül a májast hajlandó elfogadni, azt eszik pár falatot. Hogy ne kiabáljam el, azt evett minden nap 1x. Elég jó súlyban van, pedig nem eszik sokat. Eddig alutasakos wiskast evett, vagyis annak is a szaftját. Meg szárazat. Igaz ő azért a többi cicával ellentétben, evett házikosztot is.
2012. okt. 13. 17:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám öt éves. Nemrég volt gyomorgyulladása (nem gyakori jelenség nála). Több alkalommal hányt egymásután, majd gyomorsavat ő is. Négy napig ezt követően nem evett semmit sem. Azt olvastam a neten, hogy öngyógyitás céljával koplalnak ilyenkor pár napig és ha vizet isznak közben, akkor nagy valószinűséggel meggyógyulnak minden különösebb orvosi kezelés nélkül. Az én cicám itta vizet és az orrocskája is nedves volt, igy nem vittem orvoshoz, csak vártam, hogy meggyógyitsa magát. Én is erőltettem rá az evést, kináltam mindenféle finomsággal, kedvenceivel, de ugyanúgy, mint a tied, csak megszagolta. Fogalmam sincs mit ehetett össze, a házból nem jár ki.. Ötödik nap már jóizűen falatozta a májat :) Ha pár napig sem javul a helyzet, fordulj orvoshoz. Jobbulást.
2012. okt. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az 5ös vagyok: Bágyadt és láza van? Az enyém nem volt elereszkedve, még játszott is a négy napban..
2012. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a (pozitív) válaszodat! És a jókívánságot! Remélem ő is jól lesz hamarosan! Én is olvastam sok mindent ez ügyben, csak annyira aggódom érte! Ő kijárós cica, szokott legelni is.

Már arra is gondoltam (saját tapasztalat), a hányás miatt a gyomorsav megmarta a nyelőcsövét, és rosszul esik neki a darabos kaja.

2012. okt. 13. 18:06
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem bágyadt. Azt az első kommentelőtől kérdeztem. Jön, megy, kéredzkedik kifelé, figyel kint mindenféle zajt, még tücsköt is akart fogni. Alszik sokat, persze én sem ugrálnék fájós gyomorral. Szinte ugyanúgy viselkedik, mint előtte.
2012. okt. 13. 18:09
 9/12 anonim ***** válasza:
Megint az 5-ös: Szerintem ne aggódjál túlságosan, nincs nagy baj. A négy napban az enyém rágcsált párszor néhány szál füvet és kezdett tőle öklendezni, de nem volt mit hányjon sem szegény, mivel nem evett. Szerintem nem a nyelőcsöve sérült hanem a gyomra, azért is okádott gyomorsavat. Hasonlóan zajlik, mint az embereknél a gyomorgyulladás, úgy gondolom.
2012. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A párom is ugyanazt mondja, amit Te. Szeretnék nem aggódni, csakhát annyira, de annyira szeretem. :) Mindenesetre köszönöm a biztató szavakat, és hogy megosztottad velem a tapasztalatod!
2012. okt. 13. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!