Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tanítsam/büntessem?...

Hogyan tanítsam/büntessem? Már mindent kipróbáltam.

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy macskaimádó vagyok, rengeteget tartottam már és fogok is, de ilyennel még nem találkoztam.

Van egy 3 hónapos sziámi macskám, aki olyan szinten felidegesít sokszor, hogy szívem szerint adnék a seggére. (De nem!) Nálam van már pár hete, itt az asztalra nem ugorhat fel macska, próbáltam már spriccelni, ráfújni, ráordítani, tapsolni, de semmi. Ugyanúgy felmegy, sunyi végtelenül persze és mire odaérek leszalad. De nem csak az asztallal van ez így, zabálja a kábeleket, arról is le szeretném szoktatni de olyan borzasztóan akaratos, hogy ilyet még nem láttam. Az előző cicám egy félperzsa kandúr volt, életében egyszer sem kellett rászólni sem, igazi álom cica volt. Nem rontottam el semmit, ugyanúgy próbálom nevelgetni mint az előző cicát (ő állt hozzám eddig a legközelebb, azért vele példálózom), de mégis az ellentéte. Tudom, hogy a sziámik különböznek a többitől, de ennyire?? Abba hagyja majd ezt valamikor vagy törődjek bele, hogy egész életében ennyire véghez akarja majd vinni amit kigondolt?


2012. okt. 13. 19:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Házi macskát kellett volna beszerezni, azokat jobban lehet tanítani.
2012. okt. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az már mindegy, hogy mit kellett volna...
2012. okt. 13. 19:42
 3/16 anonim ***** válasza:

szia

szerintem játssz vele sokat a sziámi nagyon okos ,játékos fajta ás akarTOS IS,de ha el van foglalva nem rossz

gondolom szépséges :)

2012. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálom lekötni, főleg este, de fáradhatatlan :) Kicsit meglepődtem, hogy valóban mennyi energiája van és a felét rosszasággal tölti.
2012. okt. 13. 19:44
 5/16 anonim ***** válasza:
nekem van egy sziámi keverékem azért irtam a játékot.bár nálam ketten vannak és valamikor a másik cicát is idegesesíti :)csak az nagyobb és megveri hihihi
2012. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
szóval nagyon eleven (már 3 éves de nem komolyodik)
2012. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem komolyodik? Akkor úgy érzem nálunk is így marad majd :)
2012. okt. 13. 19:49
 8/16 anonim ***** válasza:
A sziámi hiperaktív fajta. A miénk kicsi korában tépőzár volt, mindenre és mindenkire lesből ugrott, mindenre felmászott. Törődj bele, felnőtt korában sem javul sokat.... Egyébként rengeteg mindenre meg lehet tanítani, nagyon okos fajta.
2012. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nem komolyodik pedig anyuka is volt,elválasztottuk a piciket és ugyanolyan lett,vicces pörgös cica
2012. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát nálunk is volt ilyen helyzet, egy kis hiperaktív rosszaság, már teljesen kész voltunk tőle, aztán lassan 6 hónapos korára nagyjából lenyugodott és tündéri cica lett. Megtanulta a szabályokat, mondjuk van mellette egy nagyon nyugis cicám is és biztos ő is tanítgata. :)

De légy türelmes biztos megnyugszik, most kamaszodik.:)

2012. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!