Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van a macskáknál epilepsziás...

Van a macskáknál epilepsziás roham? Ha igen akkor mondjatok rá légyszíves néhány példát tünetet

Figyelt kérdés

2012. okt. 14. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Van, neten keress rá, ott mindent leírnak.
2012. okt. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az öt hónapos macskámnál eddig kétszer jelentkezett az a tünet hogy elkezdte rázni a fejét és közben folyt a szájából nyál ez vagy 20mp.ig tartott utána pedig mintha nem történt volna semmi. egybõl az epilepszias roham jutott az eszembe
2012. okt. 14. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik kutyusom epilepsziás. (8éves németjuhász, vele született betegséggel)

Először csak olyan mintha remegne, aztán izomgörcs (vagy minek hívják) áll be és rángatózni kezd. Közben rázza a fejét és habzik/nyálzik a szája. Kb 2 percig tart nála.

2012. okt. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szegény. és ezellen mit tudok tenni? :(
2012. okt. 14. 17:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Elviszed állatorvoshoz, gyógyszert fog neki felírni, amit rendszeresen adni kell. Ha valóban epilepszia, "házi" módszerrel nem tudsz semmit tenni.
2012. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam hogy tejallergiája van.

Meg ha hétköznap hozom fel a házba ez nem jelentkezik ez a probléma csak hétvégén. Lehet azért mert nem szereti ha túl sokat foglalkozunk vele és hétvégén nagyon sokat van ölben lehet ez neki nem tetszik. Hétköznap meg csak alszik.

2012. okt. 15. 13:19
 7/9 anonim ***** válasza:

A tejallergia az hasmenés. Nem biztos, hogy epilepszia, illetve nem biztos, hogy annyira súlyos, hogy az orvos gyógyszert adjon rá. (Amennyire én tudom, állatgyógyászatban csak a nagyrohamokkal járó epilepsziát kezelik.)De attól még el kell menni dokihoz, hogy tanácsot adjon!!!


Tünetei kb. görcsös rángatózás, az izmok kb ritmikusan összehúzódnak, a szája rángatózik (ennek következménye a felhabosodott nyál) szeme felfelé fixál, és kb 2 perc múlva vége kell lennie. A roham után általában fáradt, alszik..


Egyébként azt olvastam, macskáknál az epilepszia eléggé ritka, ha elő is fordul, akkor főleg a fajtatiszta cicáknál.

2012. okt. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát az epilepszia tünetei közül egyik sem jellemző szinte rá. 20 mp. múlva vége lett után összevissza ugrált játszott meg ment enni.
2012. okt. 16. 17:59
 9/9 A kérdező kommentje:
mostmár tökmindegy mert ellopták a macskámat..
2013. márc. 16. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!