Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskáimnak?...

Mi baja lehet a macskáimnak? Két cicám van, a nőstényen azt vettem észre, hogy sántít, levert, valamint nem mosdik, a szája körül is tiszta ételmaradék, és az orra is száraz.

Figyelt kérdés
A fiú szintén koszosabb az átlagnál, ő nem olyan búskomor, viszont mintha hörögne, nehezen kapna levegőt, és néha hányásszerű hangokat ad ki, de nem jön vissza semmi.Kinti cicák, de oltva voltak, ma viszem őket elvileg dokihoz, csak nem tudom, mire számítsak, valaki tapasztalt már hasonlót?

2012. okt. 15. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán mérgezés? De jó, hogy elviszed őket, mert így nagy esélyük lesz meggyógyulni, akármi is a baj.
2012. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mivel mindkettőnek egyszerre lett baja, még ha nem is ugyanazok a tünetek, így mi is valami mérgezésfélére gyanakszunk, remélem délutánig nem lesz semmi komolyabb, mire el tudom őket vinni...

Ha tényleg mérgezés, akkor azt a továbbiakban nem lehet megelőzni kinti macskáknál? Kaját mindig kapnak eleget, szóval nincsenek rászorulva, hogy mindent szart megegyenek, de ezek szerint mégis sikerült valamibe belekóstolni :( (már ha tényleg ez a baj, majd ma már többet tudok..)

2012. okt. 15. 11:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Ivartalanítva vannak? Akkor elvileg nem mászkálnak el olyan messzire.

Vagy van egy drágább de hatásos módszer, macskabiztos kerítés.

2012. okt. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Siess velük orvoshoz! Mert ha komolyabb azt is megoldják!
2012. okt. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megvolt az orvos, meg vannak fázva a cicuk... Kaptak fejenként 3 szurit, ma reggel már mintha jobban lennének. Szerdán viszem őket vissza kontrollra, remélem akkor már kedvezőbbet mondanak :)
2012. okt. 16. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!