Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kijáró cicámat bánthatják két...

Kijáró cicámat bánthatják két utcával odébb, ahol nem tudják, hogy az enyém? Ha baj történik, akkor feljelenthetem őket?

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Hát, csak akkor tudod feljelenteni, ha van bizonyítékod. Lefilmezed vagy fényképezed, ilyesmi. Tegyél rá nyakörvet, akkor látják, hogy van gazdija, talán nem merik bántani.
2009. aug. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Enyém is kijáró és mindig izgulok érte. Ha rendesen foglalkozol, törődsz vele és eteted, akkor nem fog máshol keresni szereted és élelmet, akkor csökken az esélye.

Amúgy ha van elég mozgástere meg ingere, akkor nem fog 2 utcával odébb menni.

Ha van rendes, hihető tanud, akkor feljelentheted, de tuti tagadnák, és azt mondnaák nincs bizonyíték. Erre ne alapozz, inkább vigyázz a cicára.

2009. aug. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ha a macska hím, akkor igenis el fog járni, és csak akkor marad otthon, ha ivartalanítják. Az én macskám is így halt meg. 3 napig nem láttuk, aztán mikor hazajött, már félholt volt. Valami mérget ehetett, (vagy valaki megmérgezte) és nagyon rossz bőrbe volt. el kellett altatni :(
2009. aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, feljelentheted őket!
2009. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nyakörv és biléta mindenképp legyen rajta....különben még a néhanapján felbukkanó sintér is kezét teheti rá...
2009. aug. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen (már miért ne bánthatnák?), és igen.

De a magyar igazságszolgáltatás jelenleg nem áll azon a szinten, hogy bármit elérnél a feljelentgetéssel. Ha a rendőrség foglalkozik is veled (ami nem valószínű) és rábizonyítják a dolgot, akkor sem fog börtönben ülni, megússza egy kisebb pénzbírsággal.

2009. szept. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyém nem mer kimenni, pedig senki nem bántsa..De szerintem jobb ez így=)
2009. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem ivartalanított lány cicáim vannak, és nem kószálnak el. Nyakörvet mindenképp tegyél rá bilétával. De még így is bánthatják, és sajnos Mo-on még nagyon gyerekcipőben jár állatok terén az igazságszolgáltatás... Egyszerűbb a megelőzés.
2009. szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!