Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Árt a macskának ha télen és...

Árt a macskának ha télen és nyáron más a "lakhelye"?

Figyelt kérdés
1 éves kandúr macska, kiherélve egyelőre nincs de nem kóborol soha,nagyon hűséges cica. Szobatiszta de se nem kinti se nem benti , aludni bent alszik de napközben inkább kint játszik. Sajnos most már hidegben a kertes házban nem megoldható, hogy nyitva hagyom az ablakot és ki-be mászkál, bezárni meg nem akarom mivel alig vagyok ott. Ezért arra gondoltunk, hogy amíg hideg van áthoznánk panelba melegben lenne, nyáron pedig vissza mehetne játszani kertes házba. Hozzá szokna? Vagy ártalmas ez egy macskának, hogy 2 "lakhelye" van?
2012. okt. 16. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt átköltöztetitek a lakásba, ivartalaníttatni kéne. Ugyanis az új helyen nagy valószínűséggel jelölni fog, ami ivaros kandúrnál elég penetráns szagú. Egyébként jól el lesz benn, majd meglátod.
2012. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A macskák az otthonukhoz nagyon ragaszkodnak.Azt ajánlom gondold meg ezt a lépést. Nem fogja jól érezni magát a panelben.
2012. okt. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mecse ***** válasza:

Ha kinti-benti életmódhoz van szoktatva akkor okozhat neki nehézséget a panelhoz való alkalmazkodás.


Egyébiránt nem okozna. Az én macskám pl. pici korától szoktatva van ahhoz hogy jön velem amikor mondjuk egy hétre hazalátogatok a szüleimhez, vagy nyáron ott töltünk hosszabb időt (1-2 hónap). Mindkét helyen csak benti macska, tehát ennyivel könnyebb a dolgom, egyáltalán nem viseli meg és szereti mindkét helyet.


A te esetedben az egyetlen probléma az lehet hogy a kint létet nagyon fogja hiányolni. A kétlakiság alapvetően nem volna gond főleg hogy egy egyéves cicáról beszélünk aki nem élt le mondjuk 14 évet egy helyen aztán mozgatod meg, még fiatal.

2012. okt. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet belőle gond. Tavaly fogadtunk be egy fél - egy év körüli cicát. Egész nyáron kinti-benti volt. Nem érzi jól magát bent. Bejön megmelegszik, alszik egy jót, de utána irány ki. Télre kapott egy szigetelt kutyaházat és nagyon élvezte. Néha bejött a lakásba, de utána rohant "haza". Hozzá teszem a legnagyobb hidegben is mindig úgy bújt ki a házából, hogy jó meleg volt bundija. Nagyon kedves, aranyos jámbor lény, de szerintem már benne van a vérében a szabadság :) Nem kényszeríteném be soha...
2012. okt. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ezen gondolkoztam még én is, hogy valami fűthető párna kéne neki a garázsba és akkor ki tudnám zárni anélkül, hogy fázna ha pedig otthon vagyok bejön majd.Lehet ez jobb lenne neki mint áthozni panelba.
2012. okt. 17. 18:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! 4. vagyok megint. Nekünk nincs semmi fűthető cucc bent. Csak nagyon jól szigetelt háza van, plusszba tettem be neki sok puha polár ruhát. Arra kell figyelni, ha eső van és sár, akkor azt behordhatja a macs és bepenészedhet.
2012. okt. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fűthető párna balesetveszélyes egy macskánál. Ha kiszakítja megrázhatja az áram, sőt az egész garázsod kigyulladhat. Nem jó ötlet. Sok meleg holmi az alvóhelyére.
2012. okt. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!