Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám tegnap hányt és nem...

A cicám tegnap hányt és nem nagyon akart enni. (? ) (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tegnap adtam neki száraztápot, de nem akarta enni. 2X hányt, egész tápdarabok voltak benne (nem rágta össze). Este evett egy kis konzervet, azt nem hányta ki, ma már jól van. 6 hónapos cicusról van szó, elképzelhető, hogy "fogzik" és nem tudta rendesen megrágni a szárazat, ezért kihányta? Aggódjak a hányás miatt? Más tünete nem volt, oltásai megvannak, panelcica.

2012. okt. 18. 10:49
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
Fogazni max te szoktál. Lehet a szőrgombócokat nem tudja visszaköhögni. Öklendezéssel lesz a gond.
2012. okt. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
akkor ne adj neki szárazat vagy csak beáztatva, ha többet nem hány semmit és nincs más tünete akkor nem kell menj. milyen tápot kap? kinti-benti cica? szőrcsomósodás is okoz hányás.. a mieink bentiek ezért van saját füvük.
2012. okt. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vicuska87 ***** válasza:
61%

Elképzelhető a fogzás/fog váltása. Hányhat a szőrcsomótól, de kétlen, most nincs vedlési időszak, meg fésüléssel rá tudsz segíteni, hogy kevesebb szőrt nyeljen le.

A szőr ellen, nagyon jó heti 2x, a malt-soft paszta, garantáltan nincs szőrlabda hányás!


Attól is függ, hogy milyen száraztápot adsz, érdemesebb, egy kicsit minőségibb tápot adni neki!

2012. okt. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát neki is van saját füve (bolti)+ vetettem neki búzát, de rá se néz egyikre se. Egyébként Cat chow kitten tápot eszik + néha befigyel egy-két junior konzerv. Na meg persze abból is szokott kapni, amit mi eszük pl ha sült csirke van, kap a nyers húsból, a melléből sütve (nem szokott sós lenni) stb.
2012. okt. 18. 11:08
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a pasztát vsz ki fogom próbálni. Kicsit hosszabb szőrű, mint egy átlag házimacs kb olyan jellegű a szőre, mint egy nyúlnak.
2012. okt. 18. 11:10
 6/13 Mecse ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy baja volna, a macskák egyébként is "hányósak", mármint nem minden hányás ad okot aggodalomra. Picit zavaros hogy akkor most megette a száraztápot ha egyben jöttek vissza belőle a szemek vagy nem akarta megenni? :)


Lehet hogy picit habzsolva ette / túl gyorsan, és ezért jött vissza.


Én cicám a nedves tápot szokta volt nagyon habzsolni néha, az visszajött azonnal még mielőtt leért volna a gyomrába. Ezért adom neki pici adagokban szétbontva most már.


Ha ma már semmi baja nincsen, van étvágya meg normális a kedélyállapota, akkor én nem aggódnék.

2012. okt. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
:) Mecse leírta amit akartam.Kezdő macskatartóként én is meglepődtem a hányáson,de már nem.Van sajnos lyan aki egybe nyeli a szárazat és még siet is így néha vissza is köszön a kaja.Egy ilyen hányásnál nem kell aggódni.
2012. okt. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egy pár szemet evett a száraztápból, és az jött neki vissza egészben. Ezért lett gondoltam a fogváltásra, hogy nem rágta meg...
2012. okt. 18. 11:18
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megnyugtattatok. Volt cicám, még gyerekkoromban, de ők nem voltak ilyen "hányósak". Talán 2X ha életük folyamán hánytak, ők is panelmacskák voltak...
2012. okt. 18. 11:21
 10/13 Mecse ***** válasza:

Igen, ahogy előttem is írták és te is felvetetted, lehet fogváltás. Olyankor segíthetsz rajta azzal hogy vagy beáztatod neki a száraz tápot vagy pedig nedvessel eteted amíg nagyon érzékeny az ínye.


A szőrcsomós ötlet szerintem most nem játszik, viszont ha fog a jövőben, arra tényleg nagyon jó a paszta amit Vicuska mondott.

2012. okt. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!