Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska kifejezheti szereteté...

A macska kifejezheti szeretetét az ember felé nyávogással? Vagy csak akkor nyávog ha éhes, vagy ha fáj valamije?

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 20:15
 1/4 anonim válasza:
100%
Persze hogy kifejezheti! A mi 2 cicánkat 1hetes koruktól csak mi neveljük,mert az anyukájuk meghalt,és ha hiszitek,ha nem,kommunikálnak velünk.Sokszor nyávognak csak ugy,mintha beszélgetnének velünk,van hogy mutatják mijen macskakaját kérnek,és ha hivjuk őket,akkor is nyávogva szaladnak hozzánk.Sőt szerintem köszönni is szoktak nyávogással.És ez nem kamu ám.A macska egy érző szeretetteljes lény.:) és nagyon okosak is.
2009. aug. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt olyan cicánk, amelyik beszélgetett velünk. Reggel előre köszönt, ha kérdeztünk tőle, "válaszolt". Szerintem is nagyon értelmesek a cicák, próbálnak velünk kommunikálni, és egy idő után az ember szinte megérti a hangjukból, hogy mit akarnak mondani, miért nyávognak: éhesek, fáj valamijük, köszönnek vagy csak egyszerűen beszélgetni támadt kedvük.
2009. aug. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szeretetből nem nagyon nyávognak, de kommunikációs céllal igen. Az én cicám pl. nagyon édesen meg szokta beszélni velem, ha eltűnik a bogár, amit kerget, vagy nem éri el. Olyankor rámnéz nagy szemekkel és magyaráz, mintha rajtam keresné az eltűnt célpontot, vagy segítséget kérne a levadászásában. Egyébként azt olvastam, hogy a nyávogást a macskák kimondottan az emberrel való kommunikáció céljára fejlesztették ki, egymás között nem nyávognak.
2009. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a cicák nagyon okosak és kifejezheti szeretetét nyávogással a miénk ha meghallja hogy valakivel ő róla beszélünk rögtön oda jön:)
2010. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!