Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet elkerülni hogy a macska kikaparja az almot? Vagy mit tudnék tenni köré hogy ne szórodjon szét?

Figyelt kérdés
2012. okt. 22. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet kapni olyan alomtálcát, amihez van magas, boltív alakú tető (nem minden cica szereti). Ez tisztításkor lepattintható.

Ez nem küszöböli ki a mancsába szorult alomdarabka széthordását.

Esetleg próbálkozz magas falú alomtálcával, néha az is segít.

2012. okt. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg használj olyan almot, amiben szagtalanító is van. Azért kaparják veszettül maguk után, hogy eltüntessék a szagot. Ősi ösztön náluk.
2012. okt. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem fedeles macskavécém van, minimális mennyiség jön csak ki. Van előtte egy lábtörlő, az is felfogja valamennyire. De sűrűn fel is söprök az alom körül. Ez az én taktikám.
2012. okt. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mecse ***** válasza:

Ha nem szimpi a fedett alomtálca vagy a cicád nem szokná meg (sok macska nem szereti), akkor van ilyen extra magas falú alomtálca aminek csak az egyik oldala alacsonyabb ahol bemászik a cica, a többi egészen magas. Nekem is olyan van mert nagytestű a cicám.


Mellesleg kétlem hogy a szag miatt kaparna veszettül ugyanis frissen cserélt almot is az enyém pl. úgy kaparja mintha a kincset keresné az X alatt kb. A macskám alomtálcája olyan tisztán van tartva hogy én magam is beledugnám a kezem bármikor, ő mégis így csinálja, hát szíve joga :).


Az alom köré tudsz tenni külön erre kifejlesztett szőnyeget egyébként hogy ne hordódjon szét az alom a lakásban mindenfelé. Keress rá.

2012. okt. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mecse ***** válasza:
Ó, most látom hogy félreolvastam! Szóval a szagról szóló soraimat vegyétek semmisnek, félreértettem amit előttem írtak :).
2012. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is kikaparja. Kitoltam vele: vettem egy akkora magasfalú műanyag dobozt, ami befért a helyére. Ennek kb.25 cm magas az oldala (sajnos, fedett nem fér be). Plusz meg kellett oldani, hogy a kedves "lánykám" ne pisiljen ki, ugyanis sokszor állva, hátrafelé pisil. Ehhez egy tálcát belecsavaroztunk a végébe. Ha valaki látná ezt a szerkezetet, dobna egy hátast :))
2012. okt. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!