Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámat sajnos elkapta...

A cicámat sajnos elkapta tegnap egy kutya. Tudnátok tanácsot adni? Nem tudom mit tegyek.

Figyelt kérdés

Szerencsére megmaradt szegény, de elég csúnyán eltört az egyik lába. Ma elvittem állatorvoshoz, röntgen készült, amit még nem láttam de a doki szerint a gipszelés kizárva és a műtét sem biztos, hogy rendbehozná mert meg növésben lévő kiscica igy nem tudom mennyire jó otlet csavarral megoldani. Ráadásul anyagilag sem igazán tudom megengedni most a műtétet... Szerintetek, ha megkérem, hogy valahogyan rögzitsék van rá esély, hogy begyógyul magától?

Állitólag szivós állatok, annyira szeretném ha rendbejönne...



2012. okt. 23. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdésedet miért nem az orvossal beszéled meg? Ő látta a cica állapotát. Tehát meg tudja mondani, műtét nélkül mik a gyógyulási esélyei.
2012. okt. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Van egy közmondás, "Ebcsont beforr". Ez a cicára is igaz. A műtét tényleg nagyon drága és utána is többször kell vinni kontrollra, akkor csinálnak röntgent is, azt is külön felszámolják. Próbáld rábeszélni a dokit a rögzítésre és tartsd a cicát olyan helyen, hogy mindig szem előtt legyen. Lehet, hogy a gyógyulás után kicsit sántítani fog. Nyugi, nem ő lesz az egyedüli sánta cica. Gondolj csak a kóbor cicákra, azokat is éri baleset, mégis túlélik. Gyógyuljon meg minél hamarabb és vigyázz rá nagyon. Üdv J.
2012. okt. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Természetesen az orvossal is megbeszélem holnap amikor megyek megnézni a röntgent, csak nagyon aggódom a cicusért és addig is kiváncsi vagyok mások véleményére is, hátha segit a döntésben.

Köszönöm én is ebben reménykedem,nagzon fogok vigyázni rá csak gyógyuljon meg és ne veszitse el a lábát,nem baj ha sántikálni fog, csak jöjjön rendbe..

2012. okt. 23. 14:11
 4/14 Vicuska87 ***** válasza:
16%

Hát szívós állat persze, mi emberek is szívósak vagyunk, mégis összecsavaroztatom a kezem, ha úgy tört el.

Biztos lehet az orvostól részletfizetést kérni!

És legközelebb jobban vigyázz a cicára!

2012. okt. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A cicákra nem lehet úgy vigyázni mint egy tengerimalacra vagy egy kutyára, nem tarthatom megkötve sem pedig bezárva... Akkor érzik jól magukat, ha tekereghetnek. Van két nagyobb macskám is, ők már tudnak vigyázni magukra (hihetetlen mekkora területet bejárnak), a kicsiről meg nem hittem, hogy már átmászik a keritésen (ne hagyjam, hogy a kertben szaladgáljon? )..Sajnos benne van a pakliban az ilyesmi is :(
2012. okt. 23. 14:46
 6/14 Vicuska87 ***** válasza:
27%

Ha benne van a pakliban, akkor pedig anyagilag is számolj rá!

Nálad fogyó eszköz a macska, mindegy hogy eggyel több, vagy kevesebb!

2012. okt. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
Természetesen kezelés nélkül is összeforr a csont. Az, hogy egész életében , ha rosszul forrt össze, fájdalmai lesznek, ugyan, mit számít. Ez így igazán orosz rulett. Vagy szerencsésen alakul, vagy sem.
2012. okt. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A frászt belém veritek komolyan... Ha az állatorvos helyesen rögziti minden esélye megvan, hogy szépen összeforrjanak a csontjai nem? Ha a növésben lévő csontjait agyoncsavarozzák az nem rosszabb? (nem vagyok a műtét ellen sem, ha az az egyetlen mód akkor megoldom valahogy)
2012. okt. 23. 15:52
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem akarok kezelést.
2012. okt. 23. 15:54
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy állat orvosi ellátás után pl kíméletes mozgásra van utalva, akkor akár kijáró, akár nem, bent kell tartani. Akár ketrecben is.

Hogy növésben lévő állat csontjára milyen hatással van egy csavar, azt csakis az orvos tudja. Ha káros lenne, talán nem ajánlaná.

2012. okt. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!