Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S beteg a cicám! Valaki...

S. O. S beteg a cicám! Valaki tud segíteni? (a többi infó lent)

Figyelt kérdés
A cicám köhög és amikor belélegzik a száján veszi a levegőt, kifújni viszont kitudja az orrán. Egyébként eszik, meg nicns túl rossz kedve. Én macskanáthára gyanakszom, és adnánk neki emberi gyógyszert, csak azt nem tudom, hogy szabad-e? Olvastam azt is hogy szabad és azt is hogy nem. Nemtudom kinek higgyek! Kérem szépen valaki akinek volt már ilyen tünete a cicájának segítsen nekem hogy milyen gyógyszert adjak neki és milyen mennyiségben! Nagyon fontos lenne, ja és ami még lényeges lehet a kiscicám 5 hónapos lesz holnap! :)

2012. okt. 23. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd el dokihoz. Az a biztos!
2012. okt. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem kérdezz meg egy állatorvost mégis csak ő tudja a legjobban...:) de az én macskámnak is volt ilyen náthája és az állatorvos adott egy injekciót és azzal kellett kezelni arra már nem emlékszem mivolt benne...
2012. okt. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A humán gyógyszerek legtöbbje megöli a macskát.

ha állatot tartasz, kötelességed orvosi kezelésre elvinni.

2012. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A macska az macska és nem ember. Az embergyógyszerek meg a kutyagyógyszerek, amikkel próbálkozni szoktak, azok mérgezőek lehetnek. Ráadásul óriási adagok egy macskának. Lázcsillapítóból csak Ketofent szabad adni a macskának, ami egy macskagyógyszer. Antibiotikumból lehet neki adni augmentint, de csak a folyékonyat, és fecskendővel ki kell mérni az adagolást, amit viszont most nem tudok. (ráadásul elég sokat kell harcolni a cicával, mire megeszi). Inkább holnap vidd el orvoshoz és valószínűleg kap egy pár napos antibiotikum kúrát. (Injekciósat válassz, mert ha neked kell otthon beadni az garantáltan nem fog menni). Egyébként az én cicám több éve súlyos beteg (immunhiányos betegségek), és kétnaponta megyek vele orvoshoz, három helyre járok vele, szóval elég jó tapasztalataim vannak a cicabetegségek kezelésében. Mivel eddig gyakorlatilag az összeset megkapta már, ami létezik
2012. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne, ha orvoshoz vinnéd. Lehet akár tüdőgyulladás is. A macskanáthát is kezelni kell, anélkül a legtöbb macsek elpusztul.
2012. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat! Sajnos állatorvoshoz nem tudom vinni, mert anyagi helyzetem jelen pillanatban nem engedi :( Én úgy gondoltam hogy Rhinathiol gyógyszer negyedének is a felét adok neki, de nem merem mert félek hogy elpusztul tőle. Szerintetek ettől meggyógyulna vagy adhatom neki egyáltalán? Mert ugye gyakorlatilag mi is állatok vagyunk és ezért gomdoltam hogy először egereken kísérletezik ki a mi gyógyszerünket is.
2012. okt. 23. 15:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy rendbe jön magától egy idő után, vagy rosszabbodik. Bármilyen is az anyagi helyzeted, az állattartás velejárója , ha beteg , orvosi kezelés jár neki. Amíg nem tudható, mi okozza a köhögést, ugyan mi alapján adnál neki gyógyszert? Az ember nem egyenlő genetikailag egyetlen állattal sem.
2012. okt. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
attól még kérhetsz tanácsot állatorvostól,hogy mit adhatsz neki mert azárt nem kérnek pénzt egyépként meg nincs ökör ára egy antibiotikumos injekciókúrának....
2012. okt. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*azért
2012. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kb 3000Ft egy injekció, amitől meg is gyógyulhat. Azért nem jó az emberi gyógyszer, mert egy ember kb 60kg, egy 5 hónapos macska pedig 2kg. Vidd el, ne a macska életén spóroljatok!
2012. okt. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!