Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy másfél éves kandúr hány kiló?

Egy másfél éves kandúr hány kiló?

Figyelt kérdés

Érdekelne hány kilósak ennyi idősen kasztrálás nélkül és kasztrálás után is.

Soványkának látom az enyémet, 3 és 4 kiló között van, pedig nagy termetű. Be van horpadva az egész macska, pedig rendesen eszik. Férges nem lehet.

Ez így megfelel, vagy próbáljak belediktálni több kaját?

Kasztrálás után jó lesz az étvágya? Meghízik majd egy kicsit?


2009. aug. 9. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az enyém ivaratanítva van és 7 kiló. De ő nagynak számít...
2009. aug. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Biztos hogy hízik kasztrálás után, mert sokkal falánkabb lesz. Egy kandúrnál szerintem kevés a 3-4 kiló... Esetleg adj neki gyakran laktómentes tejet, az szépen hízlal. :)
2009. aug. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Minden tejtől megy a hasa, a tejfölt utálja, már a száraz kajára se néz rá nagyon. Csak konzerv, de ez így nekem nagyon nem tetszik.

Igen, én is úgy gondoltam, hogy kevés ez a 3-4, főleg a termetéhez képest :(

2009. aug. 9. 16:59
 4/12 anonim ***** válasza:
Az enyém kb. olyan 6 kiló körül mozog, nincs ivartalanítva, de így is sovány tűnik, pedig elég jó az étvágya.
2009. aug. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A sima tejől azért van hasmenése, mert a cicusok nem tudják megemészteni a tejcukrot. Ez viszont a laktózmentes tejben nincs, azért mertem javasolni.

De ha tényleg ennyire érzékeny a kis gyomra, akkor mindenképpen valami magasabb kategóriás tápot kéne neki venni. Sajnos ezek nem túl olcsók. :(

2009. aug. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy beteg szegény? :( Mert akkor tudod mi a dolgod... Doki!
2009. aug. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, így is megyünk dokihoz hét elején. Kikérdezem, mi lehet a baj. De szerintem nem beteg, mindig ilyen kis káka belű volt szegény :(

Hát úgy látom, abszolút súly alatt van.

Köszönöm!

2009. aug. 9. 20:21
 8/12 anonim válasza:

Az irodalom szerint egy felnőtt házimacska kandúr 3,5-4,5 kg. Az e feletti macska elvileg már "dundi". Az én tapasztalatom az (volt már pár), hogy ha nincs ivartalanítva, akkor kb. így is van, ivartalanítva viszont nagyon macskától függ; ismerek 3 kg-s ivartalanított házikandúrt, az enyém meg majdnem 8 kg. Amúgy évszaktól is függ, késő ősszel mindig a legnagyobbak.

Állatorvosom véleménye szerint "inkább legyen kövér, mint sovány", és van a prakszisában 2,5-10 kg közötti felnőtt normál házimacska is.

2009. aug. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kasztrálás után tényleg híznak.

Nekem is van két kandúrcicám, egyikük nagyon sovány, pedig ugyanazt eszi, amit a másik. De ő alkatilag ilyen. Van egy nőstény testvére, ő is ilyen pillekönnyű. A kandúrka 3,5 kiló. A másik pedig 5.

De ők a konzervtől is hasmenést kapnak, ezért én keverni szoktam a száraz tápot a konzervvel. Szerintem próbáld ki te is.

De lehet, hogy az a bizonyos táp nem tetszik neki, amit kap, próbálj ki többet.

2009. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Eddig rajongott ezért a tápért. Lehet, hogy megunta.

De most úgyis újat fog kapni, csökkentett pH értékűt a kasztrálás miatt.

Meglátjuk, tetszik-e majd neki?!

2009. aug. 10. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!