Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a kismacska...

Mit csináljak, ha a kismacska semmi mást nem eszik meg, csak a macskaszalámit?

Figyelt kérdés
Szeretném rászoktatni a házikosztra, de semmiféle trükk nem jön be nála, lenyalja a tejfölt a tésztáról, kieszi a kolbászt a főzelékből, stb. Nem akarok költeni a kosztjára - illetve nem mindig kerül rá külön pénz. Köszönöm a tanácsokat előre is.
2012. okt. 25. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A világért nem akarlak megbántani de, akinek nincs pénze az ne tartson állatot mert nekik is vannak igényeik, ahogy neked is. Az én mindenevő házi kosztos macskáim is gyűlölik a macskaszalámit. Ritka gusztustalan dolog nem is veszek nekik. Persze valamelyik megeszi. Az ízlést nem lehet megváltoztatni. Szerintem keress gazdit neki és ha anyagilag rendbe jössz akkor szerezz egy másikat. Az állatoknak kell a megfelelő gondozás, étel, oltások, féregtelenítés még azoknak is, akik bent vannak ugyanis a cipővel az utcáról ugyanúgy behozod a bolhákat, féreglárvát, betegségeket stb.

A macska is egy élőlény, mint bárki más nem várhatod el tőle, hogy egy életen át egyfajta vackot egyen, amit gyűlöl. Ez neki egy kínlódás. A főzeléket meg végképp nem fogja megenni. A házi koszt a fűszerekkel stb. hát nem az állatoknak lett kitalálva. Mi is csak akkor adunk nekik ilyet ha nem fűszeres vagy ilyesmi.

2012. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ez azért van, mert a macska nem malac, és nem eszik tésztát meg főzeléket. Tehát a válasz: Sehogy. A macskák húsételeket esznek, meg tejtermékeket (kifejezetten a tej viszont nem javallt) Ráadásul a macskák képesek a kaja terén elég extrém szélsőségekre. Van hogy évekig nem eszik csak egyféle kaját, meg olyan is, aki gyakorlatilag minden étkezéssel valami újat akar. Az lenne a jó, ha minimum egy száraz tápot vennél neki, ami állandóan a rendelkezésére áll, és mellette kísérleteznél a többi kajával. Emellett vizet mindig frisset adni neki.
2012. okt. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vicuska87 ***** válasza:
77%

Hát én macskaszalámit nem adnék neki! Házi kosztot sem nagyon, mert azok nem macskáknak való pl.: tészta, fűszeres dolgok, krumpli, rizs, és zsíros dolgok.

Vegyél neki 10 kg közepes vagy jobb minőségű tápot, ha leosztod, nagyjából napi 120 ft-ra jön ki! Így a cicád rendben lesz emésztésileg, szőrileg, fogazatilag!

Ha nem akarsz külön költeni rá, akkor ne tarts macskát!

Pl.: a halak sem ennék meg a túrós tésztát, és a hörcsög sem enne csirkepaprikást! Mindnek külön kaját kell venni!

2012. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
a macskának nem való házi koszt, a kicsinak meg főleg nem, nagyon fontos a nyomelemek és vitaminok arány a fejlődéshez, a tápok között találsz középkategóriásat,szerintem próbálkozz azzal,sok sikert
2012. okt. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kb. erre számítottam. Anyám mindig kitette az ételmaradékot, ideszokott a környék összes macskája. Most a kislányom hozott egy kiscicát, és nem vagyok abban a helyzetben, hogy külön kosztot adjak neki. Meg a helyi boltban nem is mindig van az, amit szeretnék. A macska nem malac, én is tudom, meg azt is, hogy a füstöld dolgokat nem szereti, de azért nem csak a bolti macskakajákon tudnak megélni szerintem.
2012. okt. 25. 19:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a boltin, persze. De mint előttem is írták, a macska nem sertés, hogy moslékot egyen, ne is haragudj. A kóbor macskák persze megeszik, amit találnak, de úgy is néznek ki és addig is élnek. Inkább ajándékozd el, mert a vége úgy is az lesz, hogy másik gazdát néz magának. És vannak egyéb költségek is: oltások, féregtelenítés. Ha beteg lenne, meg tudnád fizetni az orvost?
2012. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom orvosi ellátásra sem költenél.

Nem tudom tudod e, hány kisgyerek irogat ide naponta, mert a macskája beteg, de a szülei nem engedik, hogy orvoshoz vigye. El tudod képzelni, hogy játszódik le ilyenkor a gyerekek fejében? Mindenki írja neki, hogy vigye gyorsan, mert elpusztul, de nem engedik neki, mert "nincs pénz"! Nem tartom ezt jó gyereknevelésnek, hogy végig kell nézni, ahogy a macska kivérzik, kiszárad stb.... és mivel oltást meg semmit se kapna a macska, ez várna rá előbb utóbb vagy még előtte elütné egy autó,, mert ivarosan járná az utakat.

Elképesztő milyen emberek vannak!

És azt se hiszem el, hogy nincs napi 130Ft normális macskatápra, amit ki lehetne pótolni néha házikoszttal, de nem valami fűszeres, zsíros dologgal. Egyszerűen nem szereted az állatokat, vagy inkább fel sem fogod mit jelent egy állat.

2012. okt. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Inkább ajándékozd el a macskád. Nem sértés, de akinek nincs pénze rá, ne tartson. Ha a kajára nem akarsz költeni, akkor gondolom az orvosra sem..
2012. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólóknak igaza van. Nem akarlak megbántani, de ez a tudatlanság, vagy érzéketlenség felér az állatkínzással.
2012. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Maxitabi ***** válasza:
Előttem szólókat csak kiegészíteném: vannak nagyon fontos tápanyagok, amit a macska nem tud megtermelni, de hiánya hamar halálhoz vezet-pl taurin. Ha a cica kinti, akkor vadászik, ergo egér, madár a zsákmány-a házi koszt csak kiegészítés (nem jó, csak ha külön főz nekik az ember, fűszerek nélkül-ahogy már leírták mások)számára. De ha csak benti cica, akkor még a diszkontos, szupermarketes tápok is jobbak bárminél....
2012. okt. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!