Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Háziállatként tartott macska...

Háziállatként tartott macska körmeit mennyire tanácsos levágni tövig?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, hogy kikaparja a szemem éjszaka, sem, hogy a bútorokat... ezt mennyire tűri/szokja meg?

2012. okt. 26. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Tövig nem szabad!!!! Az nagyon fáj neki, mert ott már idegek vannak. Csak a tetején a világos részt szabad lecsippenteni.

Én nem vágom a körmüket, és az öt évük alatt még egyszer sem kaparták ki a szemem éjszaka. :)

2012. okt. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Háziállatként?Azt nem tudom,mert nálunk családtagok és rendszeresen lecsípem a körmük hegyét.Néha nekiugranak a kanapénak,de én nem bánom meg kárt se tesznek benne.

Javasolnám,hogy első körben kozmetikába vagy orvoshoz vidd és lesd el,hogy mennyit szabad lekapni a körömből,mert amit te írtál az már felér egy karomtalanítási műtéttel(ami állatkínzás,de altatásban végzik már ha elvégzik)

2012. okt. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Mecse ***** válasza:
95%

Bent tartott cica körmét ajánlatos vágni azért mert ha "túlnő" akkor mindenbe ami textil bele fog akadni, és rossz nézni is ahogy próbálja kiszabadítani magát (függöny, póló, ágyneműhuzat, a nadrágod amikor az öledben ül, stb.).


Nem szabad "tövig" vágni, mivel a karom több mint fele erezett! Tehát ha abba belenyiszálsz akkor elkezd vérezni plusz a macskád úgy megharagszik rád hogy győzd kiengesztelni.


Ha fehér a karom akkor egyszerű dolgod van mert azt a részt szabad levágni ami világos "átlátszó fehér" ahol pedig sötétebb ott eres, tehát ahhoz ne nyúlj.


Ha fekete a karom (sötét színű cicóknál), akkor pedig ne rizikózz, hanem csak nagyon a hegyét csippentsd le, kb. 3 mm-t.


Mielőtt még elkezdenének ágálni ellenem hogy megcsonkítom az állatot; nem. Ettől még ugyanúgy tud mászni, körmöt élesíteni, lógni a függönyön (:D) kikaparni valaki szemét ha akarja (meg tudnám mutatni mit tud művelni az én macskám vágott körömmel is a kaparófáján csimpaszkodva). Nincs a karma eltávolítva, csak rövidebb egy picit.


Simán tűri / megszokja egyébként.


A bútorokban vágott körömmel is tud kárt tenni ha akar, szóval ha azt nem tudod tolerálni semmi esetre sem, akkor ne legyen inkább odabent cicád :). Annyira nem lehet egy macskának sem levágni a körmét hogyha akar, akkor ne okozzon vele kárt (és nem is szabad, mivel ez a "fegyvere" mint ragadozó állat, ettől megfosztani szerintem szörnyű dolog).


Meg lehet cicákat is nevelni, szoktatni szépen hogy ne bántsák a bútorokat, a szemedet pedig miért kaparná ki éjszaka? :) Nekem nincs egyetlen bútoromon sem karomnyom, és amikor legutóbb a tükörbe néztem, még mindkét szemem megvolt :)

2012. okt. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát ha még ki is van este zárva, be tud surranni, mondjuk ha kimész wc-zni, vagy valami, észre sem veszed... amikor visszajössz, lefekszel, elalszol, rádmászik, álmodban fordulsz egyet, ráfekszel és ott a baj. A szemednek annyi, ha odakap.


Csak a körmük miatt utálom a macskákat. Lehet műtét kéne, csak akkor meg attól félek, elkezdi rágni a saját lábait..

2012. okt. 26. 18:27
 5/12 Vicuska87 ***** válasza:
73%

Hát tövig ne vágd le, mert a macska körme is ugyanolyan mint az emberé, van amit le lehet vágni, és van amiben már erek vannak, tehát vér fut benne,ettől nő a cica körme!


Érdemes levágni, mert túl nőhet neki, akár belenőhet a talpába is.

A bútorok kaparása ellenpedig vegyé neki kaparófát, vagy cicabútort, és majd ott a szizállal bevont részen élesíti a karmait!

2012. okt. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mecse ***** válasza:
100%

Műtét?! Tudod milyen fájdalmas az a cicának miután felébred az altatásból? Tudod hogy effektíve egy ujjpercet távolítanak el a karmaival együtt, tehát csonkítás, mintha neked leszednék egy lábujjadat. Nem tud utána ráállni sem! Tudod milyen következményei lehetnek annak ha a cicának eltávolíttatod a karmait? Beleőrülhet gyakorlatilag.


A kutyának sem húzgálod ki a fogait a bútorok vagy az arcod védelmében! A macska sem fog bántani téged amíg alszol, előbb fog elugrani előled hogyha esetleg rá akarsz fordulni álmodban.


A macska ha egészséges az idegrendszere és van rá lehetősége akkor a menekülést választja 100-szor inkább mint a támadást.


Ezért nem hallani olyanról hogy kóbor macskahorda rátámadna a járókelőkre.


A karomeltávolítás illegális Magyarországon!

2012. okt. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem csodálnám, ha kikaparná a szemed, ha ilyeneket írogatsz róla. Sőt ha ráfekszik a mellkasodra, miközben alszol, ellophatja a lelked!
2012. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Maxitabi ***** válasza:
100%

Még sosem hallottam, hogy embernek kikaparta volna a szemét saját cicája.. Ezt a fóbiádat nyugodtan elfelejtheted!Együtt alszunk, de még sosem másztak az arcomba!

Én is vágom nekik, lehet venni állatos boltban kis ollót erre és Mecse kiválóan leírta a többit! Megnyomni a tappancsot, köröm kijön;figyelni az eres részt, nyissz! (Legjobb álmában, mint a gyerekeknél..)De valóban kaparófa, hogy ne a bútor lássa (annyira) a kárát.

2012. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az állatorvosok 99%-a nem is vállal ilyen műtétet(hála érte)

Nem értem az aggodalmad!Én sok macskával alszom együtt és kölykökkel is akik még nem tudják maximálisan a házirendet,de az x év alatt soha nem estek nekem álmomban,megvannak a szemeim is :) Alaptalan a félelmed.

2012. okt. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A " fehérjét " vágjátok le.Olyan mint az emberé,csak a fehér körmöt szabad,a körömágyba ne!! Mi zoknit szoktunk húzni a fejére :DDD De sajnos már elveszett :,(
2012. okt. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!