Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet csinálni, hogy a...

Mit lehet csinálni, hogy a sziámi szőre ne barnuljon be felnőtt korára se? Valamint a sziámik akkor is nyávognak, ha a gazda nincs otthon?

Figyelt kérdés

Vagy kölyök korban látszik, hogy mennyire lesz sötét idősebb korára? A tadicionális sziámira gondolok, és azt szeretném, ha mindig világos maradna a szőre. Úgy tudom, a visszanövő szőr, és fürdetés után is barnább lesz a szőr.


Köszi előre is a válaszokat .



2012. okt. 26. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Az orra, füle, mancsai, farka barna lesz.

Meg a háta egyre inkább minél idősebb.


Sajna nem lehet világosítani.

2012. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mecse ***** válasza:

Kölyökkorban a jegyek színe ill. minta látszik csak, és az is csak 1-2 hét elteltével, mivel teljesen fehéren születnek.


Nincs mód arra hogy felnőtt korában is olyan világos maradjon a cica mint kölyökként.


Van pár dolog ami befolyásolhatja a felnőtt szőrszín sötétségét, pl. testsúly (ha nagyobb darab a cicó akkor sötétebb a színe), az éghajlat (hidegben sötétebb a szín megint csak - vlsz. a tartalék zsírréteg miatt a bőr alatt, tehát hasonló a testsúly folyományához).


Ennyiről tudok, ill. ragdollnál ha az étkeztetés pusztán száraz táp minden egyéb nélkül akkor sötétebb a cica színe, ezt nem tudom mennyire igaz sziámikra is de mindkét faj colorpoint mintázatú, tehát elvileg ebben nagyon hasonlítanak.

2012. okt. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mecse ***** válasza:

Ó azt lehagytam hogy a nyávogás mértéke teljes mértékben egyénfüggő. Senki nem fogja tudni neked megmondani milyen cicát fogsz ki, lehet hogy meg sem fog nyikkanni hiába sziámi :).


A beszédes cicák általában akkor társalognak ha van kihez beszéljenek. Egyedül nem dumálnak (nekem egy rendkívül nagy dumás cicám van, igaz nem sziámi).

2012. okt. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, értem, akkor figyelünk majd a kajára is. És a nyávogás? Mert bezsédes fajta, azt olvastam, de akkor is nyávog, ha egyedül van otthon, vagy olyankor pihen és csendben van?
2012. okt. 26. 19:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, egyszerre írtuk, rendben, akkor remélem ő is csak akkor fog dumálni, ha itthon leszek ;), köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.
2012. okt. 26. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!