Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 2 éves szobatiszta...

Julcsili kérdése:

Van egy 2 éves szobatiszta cicánk (lány volt, de már ivartalanított). Az alomtálcája a fürdőszobában van. Kb.2 napja éjszaka a wc-nk elé pisil, de közben használja az ő alomtálcáját is. Nem értem, hogy miért teszi? Hogyan lehet leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
2012. okt. 27. 05:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Erre én is kiváncsi vagyok..

2 éves perzsacicám az almon kívül a szobába, a padlószőnyegre pisilt. Kizártam.

Most hisztizik..Nem az udvarra tettem, csak a nappaliba, ahol kevés a szőnyeg..:)

Nagyon várom a válaszokat én is..

Köszi előre is!

2012. okt. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Alaque ***** válasza:
0%
Le kell róla szoktatni. Belenyomni a fejét a cuccba, aztán akkor észbe kap. Szerintem.
2012. okt. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mecse ***** válasza:
100%

Mennyire zajos a fürdőtök? Amikor megy a mosógép pl. akkor lehet hogy nem mer odamenni mert a zaj elbizonytalanítja. Ez kialakíthat benne egy olyan társítást hogy az alomtálca nem biztonságos, így el fogja kerülni.


Lehet hogy egyszerűen nem tetszik neki az alomtálca helye, próbáltátok máshová tenni?


Az alom amit használtok is lehet a hibás, megpróbálhatjátok kicserélni valamilyen másik fajtára.


Gondolom azzal nincs gond hogy mindennap kitakarítsátok az alomtálcát legalább egyszer? Az egy dolog hogy a cicára serkentőleg hat ha érzi a saját végtermékének a szagát az alomban de hogyha nagyon erőteljes a szag akkor az megint csak visszafelé sül el mert a macskák azért elég finnyás állatok.


Legvégső esetben esetleg meg lehet vizsgáltatni állatorvossal a cicát, mert lehet hogy megvan benne a szándék hogy elérjen az alomig de lehet valamiféle vizelettartási nehézsége ami miatt hamarabb ürít mint szándékában állna.


Így ezek a tippjeim első nekifutásra.

2012. okt. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Alaque: remélem, téged is így szoktattak szobatisztaságra! Nem tudom, miért gondolják sokna, hogy az célra vezet, ha belenyomják nyomorult kutya,macska orrát a végtermékébe. Nem érti, csak félni fog.
2012. okt. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem a fürdőszobában van a mosógép, ezért szerintem csendesnek mondható. :-) Természetesen naponta többször is (ha kell)tisztítva van az alomtálcája.
2012. okt. 28. 12:01
 6/10 Alaque ***** válasza:
Akkor hogyan magyarázod el egy állatnak, hogy ne oda kakáljon, pisáljon, ahova te nem szeretnéd? Kifejted neki, hogy büdös, egészségtelen és undorító, majd felhívod a figyelmét rá, hogy nem úriemberhez méltó összeszarni a lakást keresztül kasul?
2012. okt. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alaque ***** válasza:
Az én macskáim például nem képesek elásni a kakát az alomtálcában, hanem a tálca szélét kaparják, aztán odébbállnak. Ilyenkor elkapom őket, közel teszem a fejüket a kakához, persze nem nyomom bele, csak jól megszagoltatom velük, aztán a kis kezeiket megfogom és elkaparom vele cuccot. Ha meg az asztalra másznak fel, akkor jól lehajítom őket. És ha hiszitek, ha nem, tanulnak belőle, de nem félnek tőlem, csak tudják, hogy mit szabad és mit nem szabad. Ha felmennek az asztalra és beleesznek a kajába, elég, ha meghallják, hogy fölkelek a fotelből, és már szaladnak is, amerre látnak, mert tudják, hogy rosszat csináltak, de hangsúlyozom, normális esetben nem félnek tőlem, csak ha tisztában vannak vele, hogy tilosban járnak. Ez azért messze van még az állatkínzástól. A macska nem ember, hogy elmagyarázod neki, hogy mit szeretnél tőle. De ti biztosan tudtok macskául meg kutyául, és én vagyok a hülye, hogy nem jártam "XXI. századi gazdi"-tanfolyamra.
2012. okt. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mecse ***** válasza:

Alaque ;


Én is nevelem a cicámat vízipisztollyal, pontosan tudja mit szabad és mit nem.


Én is úgy gondolom hogy a nem kívánt viselkedésformáról való leszoktatást nem lehet pozitív megerősítéssel csinálni -mint ahogy sokan vallják-, szóval szó nincs róla hogy ne érteném a negatív visszajelzés fontosságát.


Viszont az állat fejének a kakiba nyomása semmit nem ér, sem kutyánál sem macskánál. Főleg nem azelőtt hogy az orvosi okot kizártuk volna.


Plusz ha figyelmesen olvastad, a kérdező írta hogy éjszaka történik a dolog. Ha reggel felkelnek az emberkék és akkor kezdik el belenyomogatni a cicát, hát annak aztán meg végképp semmi értelme nem lesz.


Az alomhasználat egy nagyon kényes dolog a macskáknál, nem pusztán olyan hogy nem mehet fel az asztalra vagy nem jöhet be a konyhába (amik relatíve egyszerűen megtanítható dolgok). Előbb ki kell szűrni az okok halmazából hogy miért történik, és nem ésszerűtlenül büntetni az állatot.

2012. okt. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az enyém lánycica, 7 hetes és kiszúrta magának a nappalim egyik sarkát. Már hetedszer pisilt oda, csak 10 cm-enként odébb. Azt vettem észre, hogy szívesen használja az almát, emellett állandóan odasunnyog a már lepisilt és feltakarított helyre és várja az alkalmat, hogy oda csináljon. Keresi az eldugott helyeket, szívesen bújik a szekrénysor alá, ami alatt padlószőnyeg van. Már a megőrülés határán vagyok, mert én a nappaliban alszom, de ez amúgy sem egészséges és nincs rendjén. Nem tudom mit tegyek. Azt nekem is javasoltam, hogy dugjam bele az orrát, de ennek meg semmi értelme mert amikor végez, amúgy is beledugja, vagy is megszaglássza!
2013. okt. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt irod lány volt....miért már nem él? Hogy azt irod volt, ami múltba idoben van kifejezve, vagy él de azota fiú lett, nem értem ha lánynak született akkor az is marad, estleg nevezhetjük szukának, de nem hogy volt. Ya 220 volt a foal ban a konektor az 220 volt, de nem volt a cica, esetleg hol volt, hol nem volt ahogy a mesében mondják.vagy hol volt hol nem volt egy cica aki volt de már nem volt mert nem is lessz mert lány volt de nem lessz mert nem lâny hanem semleges, igy sem jó!
2014. aug. 13. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!