Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valakinek norvég erdei...

Van valakinek norvég erdei macskája? Milyen különleges igényei vannak? Betegségekre mennyire fogékony? Lehet belőle szoba cicát nevelni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Mondjuk beszerezhetnél neki egy norvég erdőt első körben.
2012. okt. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én komolyan kérdeztem,kár volt hülyeséget válaszolni,ha még nem hallottál erről a macskafajtáról
2012. okt. 28. 20:16
 3/5 anonim válasza:
Nekem nincs,de egyszer szeretnék. Mivel természetes, ösi fajta, nem beteges. Azt hallottam róla, elég független természetü. Az animal planet csatornán szokott lenni a Cats 101, 101 kiscica c. müsor, abból sol infót lehet szerezni. :)
2012. nov. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,majd megnézem.
2012. nov. 11. 18:29
 5/5 Gallifreys-NFO válasza:
100%

Van, kettő is. Különleges igény? Összehasonlítva a házi macskáinkkal az egyetlen igazi különbség az, hogy nagyon szeretnek magasra mászni, magasban aludni. Macskabútor témában érdemes a nagytermetű macskákra kialakított típust választani, vagy a plafonhoz rögzíthető verziót. Példák:

[link]

[link]

Lehet házilag is készíteni ilyen mászófát, a lényeg, hogy stabil legyen a szerkezet (nem szeretik, ha inog), a függőleges oszlopokat szizállal kell bevonni, utána macskamentával lehet még vonzóbbá tenni. A különböző szinteken érdemes cicakosarat, fekvőhelyet elhelyezni.

Szeretik a nyers húst (marha, csirke, pulyka - sohasem sertés!), nagyon jót tesz a fejlődésüknek, szőrüknek, de kell mellé táplálék kiegészítő, és az sem árt, ha minőségi gabonamentes száraztápot is kapnak.

A szőrápolás nem problémás, ha nagy ritkán akad egy-egy gubanc (pl. hónalj, alhas), azt érdemes azonnal kibontani fésűvel, kefével. Szeretnek a szabadban sétálni, bogarászni - nálunk csak hámmal, mert nem cicabiztos a kert. Szerintem semmivel sem fogékonyabb a vírusos betegségekre, mint bármelyik másik fajta vagy a házi keverékek, a jó immunrendszer és stresszmentes élet sokat segít. Persze vannak bizonyos örökletes betegségek, amikre a tenyésztők szűrnek, de nálam tapasztaltabb norvégesek szerint ebből a szempontból kifejezetten a szerencsés egészséges fajták közé sorolható.

A mieink is szobacicák. Minden nap van "edzés", lézeres pointerrel, labdákkal vagy tollas bottal felalá rohangálás, vadászat - a végén mindig jutalmazás ;)

2013. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!