Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Németo. Ba vagy ausztriába,...

Németo. Ba vagy ausztriába, milyen papirokkal vittétek ki a cicceket?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam dokinál kérdezősködni annyit mondott vagy mindent megcsináltatunk ami kb 30eft 2 macsekra vagy,csak bepakoljuk őket és kimegyünk,csak nehogy ellenőrzést kapjunk.Ti,h csináltátok?

2012. okt. 30. 16:23
 1/3 Mecse ***** válasza:

Lengyelországba vittem (uniós, tehát ugyanazok a feltételek vonatkoznak rá mint Németországra és nem Nagy-Britannia az eszelős karanténjaival meg titervizsgálatával), így ide írom mi kellett és mit "vittem";


-mikrochip az állatban


-egységes európai állatútlevél


-érvényes veszettség elleni oltás (ami az útlevél érvényességét is meghatározza tehát ha abban nincs feltüntetve akkor gubanc van :) )


Én csak pár napig tartózkodtam ott, nem tudom hogy hosszabb időre szükséges-e állat-egészségügyi bizonyítvány.


Amennyiben igen, az egy darab papír csak és nem túl nagy macera kiállíttatni, én nem rizikóznám meg a helyedben egy ellenőrzés kifogását.


Azt pedig így nem igazán értem mi ezen 30 ezer forint 2 cicának? Gondolom oltva vannak alapból, chipnek is lennie kell bennük már.


Így max. a 2 útlevél lehet ami pénzbe kerül de azt is csak egyszer kell kifizetni és utána már mindig érvényes lesz amennyiben az éppen aktuális veszettség elleni védőoltást feltüntetik benne.

2012. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Maxitabi ***** válasza:

Útlevél és érvényes veszettség elleni oltás benne, min 21 nappal az utazás előtt az első oltás. Az útlevélhez chip is kell, tehát elképzelhető az ár.. attól függ, mennyiért csinálja az útlevelet.

A chip pedig feltétlenül legyen beregisztrálva a petvetdatába!!!

Ill. fontos még, ha kocsival utaztok, hogy a cica megfelelően rögzített boxban utazzon-ami nem balesetveszélyes. Nagyon tudnak büntetni, ha egyszer ellenőríznek, ezért nem ajánlatos kockáztatni. (mi nyáron voltunk Ausztriában, senki nem ellenőrizte, de előtte beadattam a veszettség elleni oltást, nehogy gond legyen. Pedig csak 2 évente szoktuk amúgy a szobacicáknak, mert a doki szerint is 2 -3 évig hat, de Mo-n 1 évre érvényesítenek - Au és No pedig 2 v 3 évre - uaz az oltás!!)

2012. okt. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm :) Útlevelük és chipjük nincs az egyik ciccet csak párhete találtuk kb 3.5hetesen....A nagyobbiknak nem tartottam fontosnak chipet meg az útlevelet...

Minden képen megcsináltatom nekik a papirokat :)

2012. okt. 30. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!