Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskámat (nőstény,7hónap...

Ha a macskámat (nőstény,7hónapos) a feneke fele simogatom mindig nyávog és elhúzza. Ezt miért csinálja, mitől fájhat neki?

Figyelt kérdés
A másik problémám, hogy szopizik. Mármint ha talál egy ruhát vagy valamit amin az én illaton érzi azt elkezdi szopizni és közbe "gyúrja" a lábaival, mint mikor az anyja szoptatta. Erről hogy lehet leszoktatni?

2012. nov. 1. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy fáj neki ha hozzáérsz, vagy csak nem szereti. Nézesd meg állatorvossal. AZ enyém csak nem szereti, ha a fenekénél simogatjuk. (ivartalanított lány)

Ez miért probléma? Anyahiányos, ettől baja nem lesz. Nem tudod leszoktatni. Úgy tudod megakadályozni, hogy nem hagysz elöl mindenféle szopizható dolgot, pl. ruhát.

2012. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mecse ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos hogy jól értelmezem a kérdést. A "fenekénél" az a végbélnyílása környékét jelenti vagy a hátának azt a részét ami a farka előtt van?


Az első esetben; talán ne akarjátok ott simogatni :D


A második esetben : 2 féle cica van, aki szereti nagyon ha ott simizik, és aki ki nem állhatja. A legtöbb akit eddig ismertem imádta ha ott simizték, sőt emeli a hátsó fertályát ha ott vakargatják neki (a mostani cicóm is, olyan a hátsója mint a lift, ha megérintem a hátát a farka előtt akkor már emeli reflexszerűen. Még mókázni is lehet vele hogy nem hagyom leülni az állandó simogatással :)) Ettől függetlenül természetes ha a tiédnek nem tetszik hogy ott babrálod akkor tartsd ezt tiszteletben.


Nem tudom hogy kinti vagy benti cica-e, ha esetleg összeszedhetett bármilyen sérülést ami szabad szemmel így nem látható azon a területen akkor nézesd meg orvossal a biztonság kedvéért.


A szopizós dologról; az én majd' egy éves kandúrom is csinálja, pedig nem lett hamar elválasztva az anyjától, 12 hetesen ahogy "szabályos". És mégis csinálja. Én mondjuk imádni valónak tartom és nem hiszem hogy le tudnád róla szoktatni, ez annyit fejez ki hogy mennyire szeret téged és kötődik hozzád, nem igazán értem hogy ez miért gond. Semmiben nem tesz kárt ezzel, egy otthon viselt pólót pl. miért ne dagaszthatna? Nem hiszem hogy a nagyestélyidet hagyod elől :).

2012. nov. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha csak dagasztana nem lenne probléma de ő összenyálazza a ruhát nem is kicsit :/ ezért baj csak.
2012. nov. 1. 18:43
 4/4 Mecse ***** válasza:

Tudom, az enyém is nyáladzik olyankor a kis idióta... :D Mondjuk nekem legnagyobb részben azzal a ruhával csinálja ezt amit éppen viselek (a pólóm a hasamon a kedvenc hely), kb. 15 percig egyszer-kétszer egy nap aztán abbahagyja.


Egyéb ruhát meg nem hagyok elől. Lehet hogy a te cicád gyakrabban csinálja, akkor megértem hogy mondjuk zavaró viszont tényleg nem hiszem hogy anélkül le lehetne erről szoktatni hogy elvadítanád magadtól. Ez olyan mintha te meg akarnál ölelni valakit akit nagyon szeretsz, az a valaki meg ellökdösne magától ahányszor megpróbálkozol ezzel. Egy idő után nem akarnád ölelgetni.


Sajnálom hogy nem tudok segíteni de nem hiszem hogy van mód rá a kettőtök kapcsolatának valamilyen szintű lerombolásán kívül. Amit meg gondolom nem szeretnél :).

2012. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!