Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet ez ellen tenni?

Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Először elhoztunk 2 macskát, a fekete belefulladta medencébe amásik megmaradt(külön alomból voltak egy fekete és egy cirmos acirmoslány a feketefiú volt).A cirmos alomban még volt 3 macska amitel lehetetthozni és mi elhoztuk őket, de az egyik már az nap eltünt, és a másik megőrült úgyhogy "kicseréltük" egy másikra abból az alomból aki szinténeltűnt, és azutolsó akit legelőször hoztunk el ő még 1hónapig megvolt majd ő is eltűnt, pedig minden megvolt ami kell mert nem ők voltak az első macsekjaim, és ez nekem azért fura, mert az eggyel odébbi szomszédunk macskájamég él már lassan másfél éve.Tehetek valamit??
2012. nov. 1. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első 1-2 hónapban tartsd őket a házban, meg kell szokniuk hogy ez az ő otthonuk. Később kimehetnek, de először csak felügyelettel, hogy megismerjék a környéket. Végül egész napra kint hagyhatod őket, de éjszakára legyenek a házban!

Felnőtt korukban meg ivartalanítani kell őket hogy ne csavarogjanak.

2012. nov. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mecse ***** válasza:

Hát ez elég felelőtlen viselkedés a részetekről. Hány kismacska tűnt akkor el most effektíve miattatok?


Ha olyan helyen laktok ahol esetleg valaki elviheti vagy kárt tehetnek bennük akkor ne tartsátok őket kint, vagy pedig a kerítést tegyétek macskabiztossá, így nem tudnak elcsámborogni.


Ahogy előttem is írták, az ivartalanítás is MINDENKÉPPEN legyen megejtve kinti cicáknál.


Ennyit tudtok tenni, bár (és nem akarok gonosznak tűnni) nekem úgy hangzik ebből a leírásból hogy nektek a macska amolyan "fogyóeszköz" - egyik eltűnik, kicseréljük egy másikra. Gondolkodjatok el ezen egy picit mert ez nem fair egyetlen állattal szemben sem.

2012. nov. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

második te nem érted??????????? könyörgöm én mindent megadtam neki amit csak lehetett ÉS A SZOMSZÉDUNK MACSKÁJA ÚGY ÉL MÉG, HOGY NINCSENEK IS OTTHON, ÉS A MACSKA NINCS ISMÉTLEM NINCS IVARTALANÍTVA!!!!!! Ésa macska igenis fogyóezköz, mert azok akik 100000-ért vesznek macskát azok tényleg nem tudjákhogy milyen egy igazi házimacska.

1. válaszoló: kösziiii neked :)

2012. nov. 5. 15:51
 4/5 Mecse ***** válasza:

Javaslom nézz utána mit jelent a "fogyóeszköz" kifejezés, mert abszolút nem értetted.


Én normál hangnemben leírtam neked mit tudtok csinálni; vagy nem tartjátok őket odakint, vagy pedig gondoskodtok róla hogy ne tudjanak elkószálni.


Nem tudom mi a gondod ezekkel? Mi mást tudnátok tenni ilyen helyzetben? Nem hinném hogy van egyéb lehetőség.


A "mindent megadtam nekik"-be beletartozik hogy gondoskodsz arról hogy ne eshessen bajuk / ne tüntethessék el őket alkalomadtán. Tudom hogy ez úgy hangzik mintha cseszegetnélek, pedig ez egy szimpla tény és ha elgondolkodsz picit, te is meglátod hogy igaz.


Én nem veszekedés szításáért látogatom ezt az oldalt, nem szükséges caps lock használatával szimulálni az ordítást vagy efféle.


Ha tudsz rendes hangnemben válaszolni az remek, ha nem, akkor értelme sincs.

2012. nov. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
bocsi és most tavasszal megint lesz macskánk, és amúgy tényleg bocsi a házban fogjuk tartani őket:)))
2012. nov. 6. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!