Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudom h hülyeséget csináltam...

Tudom h hülyeséget csináltam kérlek ne vessetek meg érte, hanem válaszokat szeretnék?

Figyelt kérdés

szóval a helyzet h ma fürdőt takarítottam, és a tisztítószerből fújtam ugye sok helyre, a kádba is, a cica békésen figyelte mit csinálok egyszer csak azt veszem észre hogy kádba van, és kortyol... kb egyet kortyolt, mert azonnal kikaptam és nem tudom hogy vizet kortyolt, vagy tisztitószert.. szóval kikaptam megmostam a kis lábait, jó alaposan meg a száját is... utána elvonult megmosakodott, és semmi baja nincsen, semmi furát nem csinált, adtam neki jutifalit azt is megette, meg teljesen normálisan viselkedik...

van okom félni? ha véletlen belekortyolt mik lehetnek a tünetek?


cicám: 4 hónapos, kan, első macskám


és kérlek ne vessetek, tudom hogy óvatosabban kellett volna takarítanom... :(:(:(


2012. nov. 4. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha semmi futár nem csinál akkor nincs baj. Azért figyeld, ha valami baja lenne, készenlétben legyél. A tünetek gondolom a mérgezéshez hasonlóak, mert végülis mérgezés, ha túl sokat nyalt belőle. Nyáladzás, habos nyál, hányás, kedvetlenség, ilyesmi.

Az enyémek is ilyenek, mindig nyalogatják a kádat, mosogatót. Ne aggódj, szerintem már lennének tünetek, ha baja lenne, de azért figyeld.

2012. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!


figyelem folyamatosan, most alszik, és mindennap ilyenkor alszik el (12-1 között) úgyhogy eddig oké minden


de még nagyon félek... :(

2012. nov. 4. 12:49
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
itass vele sok tejet az mindenképp jót tesz neki és ne aggódj nem lesz semmi baj :)
2012. nov. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tejre én is gondoltam, csak még nem mertem neki adni, de akkor ki rakok egy keveset, hátha kortyolgat belőle...
2012. nov. 4. 13:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !


Ne izgulj, a macska nagyon okos és finnyás állat. Nem kortyolt ő a tisztítószerből. még az állott vizet sem iszák meg. Olvastam valahol, hogy amit a macsek nem eszik meg, azt az embernek sem lenne szabad.

Kipróbáltam, így igaz. Nem mindegy, milyen a tej, a párizsi, stb.

Eszik, alszik, semmi jele a tisztító szernek...

Az enyémek a mosdókagylóba szeretnek feküdni. Nem gond, mosunk kezet a csapnál..:) Nehogy megzavarjuk már cicmicet!

Szóval, ne aggódj ! :))

2012. nov. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló!

huh...! köszönöm szépen! már eltelt jó pár óra és semmi baja, eszik, alszik, iszik, ugrál mindent csinál úgyhogy sztem már nem lesz gond :)

tejet itattam vele egy jó nagy adagot :)


minden választ köszönök!:)

2012. nov. 4. 16:00
 7/7 Mecse ***** válasza:

Nem kukacoskodni akarok ezt előrebocsátom, viszont azt azért nem írnám alá hogy a macska mindig tudja mit szabad megenni illetve megkóstolni és mit nem. Ha ez így lenne akkor nem lenne szobanövény levele által megmérgezett cicus például.


Az én macskám egy csodabogár, abszolút nem szokványos macska, de úgy gondolom megéri leírni hogy pl. az első pár hetem vele azzal telt hogy leneveltem arról hogy megpróbálja kiszedni az inzulin-lövő tollamat a kezemből. Annyira tetszett neki az inzulin szaga hogy állandóan megpróbálta nyalogatni. Bármilyen furin is hangzik.


A másik a hipó. Azt hinnéd utálja minden élőlény mivel baromi büdös. A cicám is megpróbálta már felnyalni (odasurrant úgy hogy észre sem vettem), illetve édesanyámék kutyája dettó ugyanezt eljátszotta hipóval, plusz a Substralos vizet próbálja állandóan meginni a teraszon lévő növények cserepéből.


Szóval igen, többségében tudják mi fogyasztható és mi nem, de mivel a lakás és a vegyszerek nem a természetes környezetük velejárói, néha igenis hoznak rossz döntéseket és a mi dolgunk hogy ilyenkor odafigyeljünk rájuk :).

2012. nov. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!