Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a befogadott...

Mit csináljak a befogadott cicával?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt az utcán találtunk egy cicát, egyik barátnőm mondta, hogy hónapok óta látta, nagyon kedves volt, de nagyon vékony... Hazahoztam, befogadtam. Már adtam neki egy féreghajtót, jött is ki neki. Mikor hazahoztuk, egésznap aludt, meg éjjel is és ma is... Fürdeni is láttam, a bundája szép, nem csipás nem látszik, hogy beteg lett volna. De nem indul felfedezni csak alszik. Igaz van már egy cicám (ő vele minden rendben), eleinte megmorogta, még mindig nem bírják egymást, de a régi cica már látom, hogy ismerkedne, de a befogadott cica nem csinál semmit néha morog meg fúj ha a közelébe megy, de semmi más. Szerdán viszem állatorvoshoz, de nagyon aggódom, elkaphat-e valamit a régi cica? Csinálhatok-e valamit szerdáig, hogy kicsit felviduljon. Vagy ez természetes befogadott cicánál? Állandóan dorombol, meg ha odamegyünk bújik is.

2012. nov. 5. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Még barátkoznia kell a befogadott cicának a hellyel, az új szagokkal, a másik cicával, veletek, a szokatlan hangokkal. Előbb-utóbb meg fog szokni nálatok és össze is fognak barátkozni a cicusok. Ne aggódj, minden menni fog a maga útján. Hasonló volt nálunk is a helyzet. Mi panelban lakunk és van egy cicánk. A szüleim kertes házból költöztek panelba és mivel a kertes házban volt kutya és macska is, mindkettőt nem akarták magukkal vinni, így a cica hozzánk került. Eleinte a jövevény fújt a régi cicára, de azóta teljesen összebarátkoztak, sokat játszanak, együtt alszanak. Türelem, nálatok is minden jóra fordul!
2012. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak elfáradt a sok kóborlástól.
2012. nov. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs semmi baj a viselkedésével. Amikor nálam egyszerre két alom volt (az egyikből több kiscica, a másikból már csak 1), akkor is időbe telt amíg összeszoktak. Addig az egyedüllévő hasonlóan viselkedett, sőt hetekbe telt mire együtt aludtak és játszottak, pedig én minden nap próbáltam őket együtt etetni, összeszoktatni. A kicsi sokáig így viselkedett a nagyokkal is, és a környezettel. Csak aludt a lépcsőnél. Ha kimentem nekem is dorombolt és bújt hozzám.

Meg fog oldódni a helyzet, nyugi.


A cicát szerintem csak féreghajtózni és bolhairtani (komplex készítménnyel ami egyéb élősködők ellen is jó) kell. Elvileg nem beteg, így mást nem kaphat el a cicád, ráadásul nem is nagyon érintkeznek még.

De amikor elviszed az állatorvoshoz mondd el, hogy már van cicád és kérdezz rá. Illetve értelemszerűen, ha kiderül még valami a kiscicáról, akkor kérdezd meg, hogy kell-e arra kezelni a nagyot is.

2012. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jah, adtam neki már féreghajtót és jött is ki neki... Ez baj? A réginek nem lesz baja szerdáig (őt már féreghajtottam régen nála nem láttam semmit)...
2012. nov. 5. 21:04
 5/12 anonim ***** válasza:

Kipiheni a kóborlásban szerzett fáradalmait.

Javulni fog a helyzet, meg fog barátkozni a másik cicával, és a környezetével is.

Ne sürgess semmit, úgyis úgy csinál mindent, ahogy ő akarja. Elvégre MACSKA!

2012. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a cicák nagyon kötődnek a megszokott helyükhöz és nehezen kezelik a környezetváltozást. A miénk a költözés után sokáig úgy viselkedett velünk, mintha idegenek lennénk. Lehet, hogy a te találd cicát is nehezen szokja meg az új helyet.
2012. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szerdán kérj féreghajtót az orvostól mindkettőnek, és amint lehet add be nekik egyszerre. Nem tudom a régi mikor kapta, de nem csak egyszer kell, kérdezd meg az orvost, mikor adhatod be neki újra és akkor add be mindkettőnek.
2012. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nah, jó ezt elfelejtettem, de azért is félek, hogy lesz valami, mert kicsit még folyós a kakija (de arra gondoltam ez a hirtelen kajától lehet), meg NAGYON büdöset pukizik is állandóan. És kétszer tüsszentett is. :( Lehet, hogy hipohonder vagyok és rávetitem a cicára...
2012. nov. 5. 21:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Végre kapott enni, sokat kajált.

Kóbor cicák ritkán jutnak jó falathoz, most lehet gyorsan megette.

2012. nov. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2012. nov. 6. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!