Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen esetben mit tudnátok...

Ilyen esetben mit tudnátok tanácsolni?

Figyelt kérdés

az a helyzet, hogy a kiscicám, nagyon de nagyon szereti a halat azon belül is ezt a fajtát: [link] ma kapott először ilyet, és úgy befalta mint egyik kajáját sem.(illetve csak az egyik felét, holnap kapja meg a másik felét) na most anyum szerint hetente-kéthetente kaphat ilyet. én meg azt mondom h inkább ne, mert rá fog szokni, és 1-2 év után annyira rá fog szokni nem lesz hajlandó mást megenni.

első cicám, kisfiú, most lett 4 hónapos, és nem tudom pontosan hogy megy az ilyen finomságokkal... mennyit, és főleg milyen gyakran lehet adni, hogy ne szokjon rá...?


2012. nov. 5. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:

én a finomságokat jutalomfalatként használom. elképesztő, hogy miket meg nem lehet nekik tanítani a megfelelő nasival :)


egyik cicám (ő sajna már meghalt) repertoárja a teljesség igénye nélkül (persze parancsszóra mindet és kihagyom a hallgatott a nevére valamint a parancsra elmegy dolgokat mert ez alap :D):

ül, kér (pitizve kért erre), ugrik, nyávog, marad, hempereg, fogd meg (rámutattam a célpontra és ő elkapta mindegy volt, hogy emberi lábra bökök vagy egy földön kúszó gyíkra, ő levadászta és elkapta) és ereszd el. volt még több de ezekkel frenkiztünk rendszeresen a vendégek előtt :) mindig lehetett kombináni. pl az ugrikhoz hoztam be neki faágat vagy egy kisméretű hullahopp karikát :D

2012. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nagyon ügyes cicád volt :)

de a válasz akkor mi is pontosan?:)

2012. nov. 6. 07:19
 3/6 anonim ***** válasza:
az lett volna a lényege, hogy jutalomfalatként adhatod és akkor nem fog rászokni :)
2012. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1-2 havonta adhatsz neki,akkor szerintem nem szokik rá.
2012. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vicuska87 ***** válasza:

1 havonta egyszer adj neki, ilyet, és inkább oszd el több részre!

A tonhal, nagyon hamar függőséget okozhat a macskánál!

2012. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Vegyél többfajta halas ételeket pl konzerv vagy száraz eledel és felváltva adogasd neki ezeket így nem sok esélye van hogy rászokik de emellett adj neki mást is pl csirkést vagy marhásat mert mindegyikre szüksége van!
2012. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!