Kezdőoldal » Állatok » Macskák » MEGIJEDTEM! SŐRGŐS! A cicámnak...

MEGIJEDTEM! SŐRGŐS! A cicámnak vérzik az ínye a jobb első hosszabb fogánál. A lepedőn vettem észre mert harapdálta. Mi a baj?

Figyelt kérdés
most 6 és fél hónapos cica. tápot a neki valót kapja. megnéztem a fogát ha jól láttam jónak tűnik. lehet hogy az ínye meg lett erőltetve mert nekem is szokott olyan lenni. vagy vinnem kell orvoshoz??????

2012. nov. 6. 09:18
 1/10 anonim válasza:
Passz
2012. nov. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
most néztem meg jobban. mint ha egy kissebb gennycsomó lenne az ínyénél. szerintem így mostmár orvos. foggalmam sincs hogy mitől van.
2012. nov. 6. 09:41
 3/10 A kérdező kommentje:
és akkor most olvastam rá pontosan. a macskák is váltanak fogat. pont 6 hónaposan. atya világ ezt nem is gondoltam volna. ha minden igaz ez normális, de azért félek tőle.
2012. nov. 6. 09:44
 4/10 Csivibaba ***** válasza:
Lehet, hogy éppen kipottyant egy foga, és azért vérzik neki. Viszont ha gennyes csomót látsz, akkor vidd dokihoz, mert az nem jó!
2012. nov. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
nekem is 6 és fél hónapos a cicám lehet jó lesz ha figyelek
2012. nov. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem ártott volna a macskák után olvasni, mielőtt macskát veszel.

Ha gennyes, akkor állatorvos. Ha elfertőződik, nincs kezelve, akkor abból fogpotyogás (maradandó) is lehet. Sajnos egyik ismerősöm járt már így.

2012. nov. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hell-ikon ***** válasza:
Ha 6 és fél hónapos akkor kb. most van a fogváltás időszaka. A fájó fogú macska nem áll neki lepedőt harapdálni, az még enni sem nagyon eszik, nem hogy lepedőt harapdáljon.
2012. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hell-ikon ***** válasza:

Ami gennycsomónak tűnik, az meg már lehet az új fogkezdemény, csak még puha.

De ha gondolod, saját megnyugtatásodra nézesd meg dokival.

2012. nov. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mecse ***** válasza:

4 hónapos kortól 9 hónapos korig elhúzódhat a fogváltás, szóval benne is van pont a korban.


A gennycsomó az nem hangzik jól, lehet pici gyulladás de tényleg ahogy előttem is mondták ezt nem szabad könnyedén venni mert az szörnyű dolog amikor egy cicának maradandó foga kipotyog.


Mutasd meg orvosnak és az a biztos szerintem.

2012. nov. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket! nos aki úgymond majdnem hogy rám támadt annak azt üzenném, ha szülök egy gyereket annak sem fogok utánajárni mivel azzal sem leszek előrébb. kellőképp ami szükséges volt utánajártam. elég nehezen jutottam hozzá cicához, és mikor sikerült hirtelen jött. tehát csak hogy nehogy azt higgyjétek, nem vagyok felelőtlen állatvállaló, mivel tegnap a passzolós válasz után rákerestem a neten, majd elmentem az állatorvoshoz bejelentkezni és csütörtökön megyek a cicámmal, fél négyre. tehát köszönöm annak aki letámadt. nem kell mindenkit egy kalap alá venni.talán mert a cicámon kívűl nincs más, ezt nem tudhatja senki. a többieknek köszönöm szépen :-) ma reggel néztem már a foga sem olyan vészes, nem olyan gyulladt az ínye, a gennycsomó meg kissé visszább húzódott :-) további szép napot nektek!
2012. nov. 7. 06:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!