Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a cicámnak?

Mi lehet a baja a cicámnak?

Figyelt kérdés

Néhány hónapos kiscicáról van szó. A múltkor vettem neki egy bolhanyakörvet és a nyakörvnél a nyaka kisebesedett és vakarta nagyon, így levettem róla. Aztán mostanában az egész testén, amikor megsimogatom akkor érzem, hogy sebes. Arra gondoltam, hogy megfürdetem.

Nyávogni is olyan furán nyávog, mintha meg lenne fázva vagy be lenne rekedve. Enni eszik de nem olyan kis virgonc, és folyamatosan vakarózik.



2012. nov. 6. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rühös gyors vidd állatorvoshoz mert te is elkaphatod
2012. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi esetre ne füröszd meg, amíg nem látta állatorvos, mert többet ártasz vele, mint használsz.
2012. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vicuska87 ***** válasza:
Azonnal orvos, valószínű összetett a probléma, és elég súlyosnak tűnik!
2012. nov. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet allergiás reakció a nyakörvre.Illetve a nyakörvön fel van tüntetve,hogy mennyi iős kortól használható.Ha nem tartod be a ráírtakat akár mérgezés is lehet a nyakörv miatt.Orvoshoz a cicával!
2012. nov. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát én 3 dologra tippelek: rühatka, allergiás reakció a bolhanyakörvre, allergiás reakció a bolhára (!) - igen, ilyen is van, nekem az egyik cicám bolhaallergiás.

Ha az első, az nagyobb gond, mert akkor naponta ecsetelni, fürdetni kell. Az allergián egy injekcióval tudnak segíteni. Használj inkább a bolhák ellen spot-on cseppet, vagy fiatal macskáknál lehet spray-t (bár ez nekünk nem igazán vált be).

2012. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!