Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő lehet, amíg megszok...

Mennyi idő lehet, amíg megszokja az új helyét a cica?

Figyelt kérdés

Ma reggel hoztam haza egy cicust. Szegénykém ez már a 4. helye, pedig még csak 3 hónapos lehet.

Ahol születtek, onnan kivágták őket. Aztán befészkelték magukat egy lépcsőházba, ahol egy galád család rugdosta őket...stb. Egy idős hölgy megmentette, ideiglenesen nevelgette, szeretgette, de nem tudta megtartani az összese....

Végül nálam kötött ki. :)


Hogy és mit csináljak? Már volt rengeteg macskánk, még kislány koromban. De azok mind a kertben születtek....

Már vagy 10 éve nem volt macskám és kicsit tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak?


A kandúrka most befészkelte magát a szekrényben (nincs ajtaja) egy eldugottabb polcra.

"Erőltessem" az ismerkedést, vagy hagyjam? Nem tudom...


2012. nov. 7. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp se erőltesd, a maga ütemében elő fog bújni. Az jó, hogy talált egy kis zugot, az fontos, hogy mindig legyen hova visszahúzódnia. Beszélhetsz hozzá, ha engedi simogathatod a helyén. Ételt tehetsz oda közel hozzá, majd egyre távolabb viheted a tálkát, így majd szép lassan elindul felfedező útra.
2012. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Lehet, hogy pár nap alatt megszokja, 1-2nap és kint fog szaladgálni, de lehet, hogy kicsit több, mivel már több helyen is volt szegény.
2012. nov. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Enyém is mentett cica, kirakta a gazdája a ház elé és nem engedte vissza, gondolom, még meg is rugdosta. Mikor hazahoztam, berongyolt az ágy alá és egy hétig csak olyankor bújt elő, mikor nem volt benn senki. Tettem neki oda enni-, innivalót, almostálcát. Hónapokig berohant oda, ha szokatlan zajt hallott. De lassanként megnyugodott, most már alig bírom magamról levakarni. Türelem kell ilyenkor, ami tudom, hogy nehéz, de megéri.
2012. nov. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Manita92 válasza:
az én cicám egy hete került ide nagyon jó helyről 8 hetesen. Első nap ki nem jött volna az ágy alól, csak egy kicsit este. Kábé egy nap kellett, míg megszokott engem, még pár nap míg a családomat. Összesen hat nap kellett, hogy magabiztosan mászkáljon a lakásban, de még mindig megijed új, hirtelen zajoktól.
2013. jún. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Már 9 hónapja van itt a cica és imádom!

Csoki lett a neve.

Én békénhagytam néhány napig, aztán bizony erőltettem az ismerkedést.

Ez nem is macska, hanem kutya :D Ráadásul egygazdás. :D Komolyan!

Csak akkor jön ha én hívom. De az órát ismeri! A híradó alatt szoktunk vacsizni. 18:25-kor megjelenik, akárhol is csavargott és leül a férjem lába elé, várja a falatokat. Nonstop az ölemben lenne. Most per pillanat a bal vállamon-nyakamon ül fekszik, nem is tudom mit csinál, de igencsak érzem a 3-4 kilóját. :D

Hatalmas nagyon nőtt. Hangja az nincs, soha nem is volt. Nem tud nyávogni, gondolom az előélete miatt, kimaradt az életéből a szocializációs korszak, amikor még a tesóival kellett volna lennie. Ha vmit akar, akkor "E" vagy "eee" hangokat ad ki.

Kijárós macsek lett belőle. De nem megy messze a háztól. Vacsoraidőben mindig megjelenik és reggelig el sem megy itthonról.

2013. aug. 15. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!