Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam át az éjjeli...

Hogy szoktassam át az éjjeli alvásra?

Figyelt kérdés

Kandúrom kijárós cica volt, éjjel mindig szépen hazajött és aludt. Aztán mikor 1 éves lett elköltöztünk és ha itt kiengedem, csak baj van belőle. Mindig megveri egy agresszív macska, vagy átmegy a főúton.

Egész nap alszik a lakásban és mikor kezd sötétedni, rájön a roham ami bizony reggelig is eltart néha.

Kizárt, hogy éjjelre kiengedjem.

Mit csináljak vele? Ne hagyjam aludni nappal? Hogy lehet felcserélni az alvós időszakot?

Tegnap kasztrálták reggel, de este már kezdte.


2009. aug. 13. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás után eltart egy darabig, amíg a hormonok kiürülnek a szervezetből. Jobb lett volna előbb elvégezni a műtétet, mert akkor nem alakulnak ki rossz szokásai sem, így tovább fog tartani, amíg megnyugszik.
2009. aug. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Előtte nem volt semmi gond vele, mert volt kis kertje ahol egész nap játszhatott. Meg nem nagyon láttam azon a környéken másik macskát.

Csak a költözés tett be neki, itt betonudvar van és mindig elmegy a füves részre, ahol a többi macska is él :( Most kb 20 kóbor macskáról beszélek, akiktől inkább óvnám.

Ezért ivartalanítottam csak most.

2009. aug. 13. 08:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Hello!


Amikor hazaérsz a munkából / suliból, játssz vele sokat. Nem hiszem, hogy egész nap csak alszik. Ezt úgy általában mondjuk mi is. Szundika, aztán egy kis falatozás, ilyenkor éberebb, vevő a játékokra is. Le kell őt fárasztani, hogy éjszaka ne jöjjön a dínomdánom. Nekem nőstényem van (szintén ivartalanított), de hol ilyen, hol olyan... :) Egyszer átalussza az egész éjszakát mellettem, máskor meg az ajtóban toporzékol 10 percenként.


Egyébként a hormonoknak kell egy kis idő, mire átrendeződnek a cicuban. Szerintem most nagyon fontos, hogy vele legyél, törődj vele, lesd minden kívánságát, hiszen bizonyára megviselte őt a műtét. Remélem, minden flottul megy majd. :)


Fanni

2009. aug. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Épp otthon vagyok babával, onnan tudom, hogy alszik.

Játszanék én vele, annyira veszi a fáradtságot, hogy mikor a nevét mondom, pürrög egyet és átfordul a másik oldalára :)

Reggel megreggelizik, megy aludni, este 6 felé felkel.

Igen, megpróbálom lesni a kívánságait, főleg most. Ezt a hetet még hagyom, hadd aludja át, hátha fáj neki, de jövő héten megpróbálom valahogy ébren tartani :)

Felragasztom a szemeit celluxszal :)

2009. aug. 13. 10:17
 5/5 anonim válasza:
A macska alapvetően éjszakai állat, aki ezt nem tudja elfogadni, az ne tartson macskát.
2010. júl. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!