Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha macska konzervet adok a...

Ha macska konzervet adok a macskámnak akkor kisebb az esély hogy húgyköves lesz?

Figyelt kérdés

Tegnap lett ivartalanítva a 2 éves kandúr macskám és félek hogy húgyköves lesz plusz olvasgattam és azt írta valaki hogy a macskák keveset isznak mert a "táplálékból szerezték a folyadék többségét" és hogy ez a száraz tápba nincs meg de

ha konzervel etetem kisebb az esély hogy húgyköves lessz?



2012. nov. 8. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Lehet kapni kifejezetten ivartalanított (sterilizált) macskának való száraztápot, olyat vegyél. Enyémek pl. rengeteget isznak, mutatja a vizeletgombócok száma az alomban. Ha benti cica, meg tudod figyelni te is. A konzerv pedig jó a változatosság miatt.
2012. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mecse ***** válasza:
63%

Én is ivartalan kandúr gazdi vagyok. Kizárólag száraz táppal etetni nem kifejezetten egészséges (nemcsak a kandúroknak), mert bármennyire is minden benne van, elég távol áll a természetes eledelük textúrájától. A veséjüknek pedig szükségük van az elegendő bevitt nedvességre.


Igen ahogy írtad is, a vadonban a cicák a husiból nyerik a nedvességet amire szükségük van, nem is isznak túl sokat.


Jó dolog kiegyensúlyozott módon variálva etetni, nemcsak száraz táppal. Konzervből is figyelj rá oda hogy a jobb minőségűeket vedd, amikben legalább(!) 60% a hústartalom (nem húsipari melléktermék és társai, hanem igazi husi), konzervből is van annyi szemét mint a nyüh.


Adhatsz neki fűszerezetlen sima főtt húst is, vagy akár nyersen is csirkehusit, az enyém pl. imádja.

2012. nov. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Maxitabi ***** válasza:

Én szoktam ilyeneket írogatni, de most Mecse beelőzött!!!

Teljesen igaza van!!!!Csökkentsd a megbetegedés esélyét.A száraz mellé landfleisch, applaws,grau,porta 21, schesir stb konzerveket vehetsz a hús mellé.

2012. nov. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez hajlam kérdése is.A stressz is közrejátszhat,sok mindentől függ,hogy húgyköves egy cica vagy sem.

Nálunk 8 éves lesz a kandúrunk és csak szárazat eszik,mellette pedig iszik rendesen.Soha nem értettem ezt a keveset isznak a macskás dolgot,mert nálunk pacsálás van és imádják a vizet.

2012. nov. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném a többiek válaszát azzal, hogy tegyél a lakás különböző pontjaira vizet a macskának. Tettem a nagyszobába, ahogy kitöltöm a vizet, egyből mennek és ki isszák az egészet szinte. Élvezik, hogy a szobában ihatnak.
2012. nov. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szokott húsit kapni főttet vagy nyerset.Eddig több konzervet kapott mint szárazat de így is nagyon vékony pedig a kutyámnál többet eszik xd
2012. nov. 9. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!