Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megmentenék a haláltól egy 3...

Megmentenék a haláltól egy 3 hetes cicát de Anya nélkül meglesz?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöméknél születtek kiscicák de őket rendszerint megölik.3 hetesek a cicusok és kb. 1 hetem van választ adni hogy hozok e egyet. De meglenne ő anya nélkül egyenlőre a teraszunkon?
2009. aug. 13. 19:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
4hetesen már meg. De sokat kell majd vele törödnöd, etetned.
2009. aug. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha van idöd sokat vele lenni akkor igen, hidd el megmarad ha figyelsz rá!! Kitartás és szeretet kell neki, naponta többször etetni, ott kell vele lenni
2009. aug. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

1.Megmarad, sok odafigyelést igényel és elég speckó kajákat (ennyi idős korban még nem lehet csak junior bolti kajákkal etetni.

2. Nagyon rendes, melegszívű ember lehetsz, aki ráadásul nagybetűvel írja az "Anya" szót!

3. Rohadna el a tömeggyilkos ismerősöd, akinek nincs néhány ezer forintja egy kis élőlény ivartalanítására. Ki tudnám a szívét tépni az ilyen féregnek. Ha annyira szegény, küldök neki pénzt, add meg a címem.

2009. aug. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez szemétség hogy megölik!! hogy van szívük megölni????!!!

Akkor legalább az anya cicát ivartalanítsák!!!

Nekem megszakadna a szívem ha egy állatot megkéne ölnöm!!!

nézd meg ezt a filmet: a halál 1000 arca

Nektek lenne szívetek azt tenni az állatokkal???

2009. aug. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Én is befogadnám a helyedbe.Sose tudnék bántani egy állatot inkább azt az embert akinek ilyen eszébe jut.Mondd meg az ismerősődnek, hogy minél előbbi halált kívánok neki és sok szenvedét.
2009. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
65%
szenvedést
2009. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 éve találtam egy haldokló kiscicát (az orvos definiálta igy akihez elvittem), a doki szerint 2-3 hetes lehetett, alulfejlett. Jópofán azt mondta ne adjak neki nevet még egy darabig.

Elég sok törődést igényelt az első hónapban, de októberben lesz 5 éves, és gyönyörű cicalány lett belőle, igaz kisebb növésű a többieknél, de (már) makk egészséges.


Ha be tudod vállani hogy tényleg rengeteg törődést igényel, fogadd be. Bár megmondom őszintén a terasz nem a legmegfelelőbb hely egy ilyen pici cicának, neki leginkább még testmelegre van szüksége.


Dönts felelősségteljesen, de akkor se legyen lelkiismeretfurdalásod ha végül nem tudjátok beválalni mert ez azért nagyon nagy felelősség.

Jószivű ember vagy, több ilyen kellene.

2009. aug. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
89%
én is befogadnám. utálom az állatkínzókat. volt egy ismerősöm, túl sok macskájuk születtek és a kicsiket betették a fagyasztóba mert nem kellett nekik... undorítóak az ilyen emberek
2009. aug. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
78%
Mielőtt befogadnád, nézz utána egy-két dolognak! Például nem csak etetni kell, hanem masszírozni a pociját, mert a bélműködés csak később indul meg. Az anyacica sem csak a tisztogatás miatt nyalogatja, hanem picit nyomkodja a cicát.
2009. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Eddig leírták, hogyan gondozhatod, de inkább próbáld meg megdumálni az ismerőseiddel, hogy elviszed, de legalább 8 hetes koráig hadd maradjon az anyja mellett.

Indokok:

Bár el lehet látni ilyen apró cicákat is, de az anyja tudja majd megtanítani neki a "macskaságokat".

Sokkal egészségesebb lesz a cica: az anyatej csodája.

Érvek, amikkel meggyőzheted az ismerőseidet:

8 hetes koráig nem fogyaszt nagyon mást anyatejen kívül (ha esetleg spórosak)

Ha túl korán veszik el tőle a kiscicákat (az anyától), újra peteérése lesz, és az egész kezdődik előlről.

Egy átlagos nőstény évente kb kétszer érlel petesejteket, de ha elveszik tőle a cicáit, ez a szám akár meg is triplázódhat.

Remélem segítettem.

Ha minden kötél szakad, javaslom, itasd majd laktózmentes tejjel a cicust, mert az nem készíti ki a gyomrát. Egy idő után (kb 5-6 hetesen) kezd el keverni rendes tehéntejjel, majd 8-9 hetes korában már adhatsz neki sima tehéntejet is....

2009. aug. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!