Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi van a kismacskával?

Mi van a kismacskával?

Figyelt kérdés
Egy hete hoztuk ide, bérházba, 3 hónapos, voltunk vele orvosnál, megkapta az oltásait. Eddig olyan aranyos, jó cica volt, most meg mint aki megbolondult, karmol, meg bújkál a lakásban, és nyávog folyton. Mindig nyávog ha rám néz. Meg azt mutatja h éhes, holott van a tálkájában, meg van 4szer evett ma már. Eddig olyan nyugodt, aranyos volt, most meg csak az ágyamon akar lenni (nem akarom beengedni) bele se megy a saját ágyába, pedig eddig ott aludt. Nagyon meg vagyok ijedve, lehet nem jó neki itt? Jobb lenne kertes házban? Segítsetek, akiknek van tapasztalatuk kiscicákkal!

2012. nov. 12. 20:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány cica? Vannak játékai? Nem lehet, hogy unatkozik?
2012. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Kapcsold be neki az Animal Planetet, azt szeretik a macskák, igy lesz fél óra nyugtod.
2012. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Fiú, lehet h unatkozik, am eljátszik mindennel, nem is dorgáljuk meg ha cipőnkkel, vagy a papucsunkkal játszik akkor sem, meg játszunk is vele, de azt vettem észre h annyira durva lett :( Eddig sose karmolt, meg bújt, most már nagyon megkarmol, meg a simogatást se igényli, csak durván játszik. Nekem volt már kiscicám, de ő se volt ilyen :(

Egyébként tudom h nem a legjobb neki a bérház, de ki akarták tenni vhova, úgyhogy azt gondoltam jobb itt neki.

2012. nov. 12. 21:06
 4/18 A kérdező kommentje:
Meg eddig nagyon ügyesen használta az almot, tegnap éjszaka volt benne egy kaka, meg mellette is :S
2012. nov. 12. 21:08
 5/18 A kérdező kommentje:
Úgy megszerettem mert olyan kis aranyos volt, ha játszott is csak manccsal, most pedig ül az ölembe és karmol :S
2012. nov. 12. 21:09
 6/18 A kérdező kommentje:
Teljesen agresszív most is, lehet h nem jó neki itt :(
2012. nov. 12. 21:11
 7/18 anonim ***** válasza:

Dehogynem jó, van fütés és hami, nincs ellenség, csak búnyózni akar és még nem tudja hogy te ebben nem vagy partner.

Fújj rá jó erősen mikor karmol.

2012. nov. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt csinálom, de utána még jobban bedurvul. Nem félt tőlem, megdorgálom, 2 másodperc múlva uazt csinálja.
2012. nov. 12. 21:21
 9/18 Mecse ***** válasza:
100%

Cicák azt a módot ahogyan egymással játszanak, nagyon igénylik. Ezt viszont nem kifejezetten jó ha megengeded neki, mert felnőttebb korában akár sérülést is okozhat neked.


Levezetetlen energiái vannak, nagyon sokat kell vele ilyen korban játszani, majdnemhogy állandóan amikor ébren van, mert neki most még annyiból áll a világ hogy eszem-iszom-alszom-kaki&pisi-játszom.


Nem szabad hagyni hogy durvuljon , már egy másik kérdésre válaszban leírtam hogy én hogyan tanítottam meg a cicámat hogy ne harapjon / karmoljon emberszabásúakat egyáltalán (úgymond vissza kell harapni neki, hogy megmutasd amit csinál az nem helyes és fájdalmat okoz. Picit megcsíped a combját közvetlenül azután hogy beléd harapott / mart,éppencsak annyira hogy fájjon neki egy nagyon picit és le fog esni neki egy pár nap után hogy a kétlábú csupasz macskákkal nem lehet ilyet játszani mert fáj nekik- és ne félj, ez nem kínzás, a testvérei ill. az anyamacska ugyanezt teszi vele ha túl erősen harap / karmol, hiszen valahonnan meg kell tanulniuk hogy egymás szemét nem szedhetik ki azért-).


Ehhez az kell hogy következetes módon minden alkalommal amikor harap vagy mar, ugyanígy reagálj. Azért nyávog mert játszhatnékja van, mert bunyózna a tesóival, mert hiányzik neki, mert szokatlan a környezet, mert nem tudja miért változott minden egy csapásra meg. Fárasztással ezen lehet segíteni illetve játékkal a komfort-érzetét is lehet növelni mindig.


Egy hete hoztátok még csak el, ez még nagyon az eleje az egész hátralévő életének. A cicáknak sem egyforma az összes napjuk, lesz amikor azért is nyávog amiért máskor nem, vagy lesz olyan hogy 2-szer annyit alszik mint előtte való nap. Még csak szokja a helyet és még nagyon fiatal, picit legyetek vele türelmesek.


Ha van esély rá akkor be lehet esetleg szerezni neki egy társat akin egy fokkal jobban kieresztheti a gőzt, az segíteni fog neki abban is hogy jobban aludjon, ill. éjszaka ne randalírozzon mondjuk.


Ha másik cicára nincs mód, akkor vannak remek interaktív játékok amiket meg lehet venni amik rendesen lefárasztják a cicust akkor is amikor egyedül kényszerültök hagyni mondjuk pár órára.

2012. nov. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen korban a legelevenebbek a macskák. Mecse már jól kifejtette. Valóban nagy a játékigénye, nem kell megijedned. Még egy cica jó ötlet lenne. nekem több egy idős macskám van, mindig egymással játszanak, hozzám csak dorombolni, hízelegni jönnek. Egymással meg úgy durvulnak, ahogy csak akarnak. Amit még megpróbálhatsz, hogy amikor nagyon durva, odanyomsz neki egy plüsst, azt harapdálja.

Semmivel se jobb macskáknak kertes házban, csak eltűnnek, elüti az autó, de nálad bent biztonságban van.

2012. nov. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!