Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kis lakásban élő macskások!...

Kis lakásban élő macskások! Ti mit csináltok hogy a cicátok ne unatkozzon?

Figyelt kérdés

Vasárnap este fogadunk be párommal egy nagyon szeretethiányos, bújós nőstény kiscicát (olyan 6-7 hónapos lehet max) az utcáról. Abszolút nincs vele gond, egy két dolgot leszámítva.

Egész nap alszik jóformán, de félek, hogy nagyrészt nem fáradtságból hanem unalomból teszi. Játszani egyáltalán nincs kedve, ha nagy nehezen ráveszem, 3 percig mind hajlandó figyelni rám. Legutóbb a mosógép forgása kötötte le 4-5 percre.. azonkívül eszik mint a fene, állandóan dorombol, bújik, az ölünkben van és dagaszt. (meg ha alszik, akkor sem gubbaszt, hanem elnyúlik és forog, gurulgat)

De ennek ellenére, aggódok hogy unatkozik, mert végülis eddig szabad életet élt, mi meg most "bezártuk". (35nm, másfél szoba)

Voltunk Vele állatorvosnál, és eltekintve attól hogy férges meg rühes, azt mondta teljesen egészséges cica. Sőt, még december elején ivartalaníttatni is fogjuk.

Egyedül ami még leköti akár 10 percre is, az a törpenyulunk. Elkezdtek barátkozni, de valamiért megunták és most rá sem hederítenek egymásra..

Van ötletetek mitől lehet ez a fáradság, esetleg hogy Ti mivel foglaljátok le a cicátokat?

Mert roppant módon aggódok hogy nem érzi jól magát és el kell majd ajándékoznom egy kertes házba :(



2012. nov. 13. 15:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak kifogtál egy tökéletes szobacicát. Örülj neki! :) Nálunk két cica van és csak az egyik szeret kimenni a kertbe. A másik azzal tölti az idejét, hogy random helyekre bújik be és ott elalszik. Ettől olyan, mintha mindenhol ott lenne :D
2012. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden macskának más a személyisége.

Van játszósabb fajta, van amelyik nem, van bolondos, komoly, kíváncsi, lusta, szeretéhes, emberközpontú, individuális...

És persze általában nem csak egy jelző illik egy cicára.

Szerintem nem kell aggódnod hogy nem olyan játékos. Lehet hogy alapból ilyen természet. Plusz a kint/vadon született macskák kevésbé játékosak, mivel sok esetben nem tudják hogyan kell. Lehet hogy egyedüli cicaként látta meg a napvilágot, nem voltak testvérei akikkel megtanulhatott volna játszani, vagy az anyja korán elhagyta, amitől a szocializációja nem volt tökéletes... Sok oka lehet. Szerintem örülj neki hogy ilyen bújós, nyugodt, alvós, dorombolós cicád van. Az se jó ha össze vissza futkos, és annyi az energiája hogy hiába igyekszel, de nem tudod kielégíteni... :) Hidd el!


Plusz, még csak 3 napja van nálatok. Új neki minden! A lakás, ti, az, hogy zárt térbe van és nem kint az utcán. Adj neki egy kis időt. Egy-két hét múlva lehet hogy kinyílik a csipája! :)

2012. nov. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Mert roppant módon aggódok hogy nem érzi jól magát és el kell majd ajándékoznom egy kertes házba :(


Ne félj, nem kell elajándékoznod! ha nem érezné jól magát, akkor járkálna fel alá, nyávogna, nem pedig aludna és dorombolna :) Ő úgy tűnik ilyen személyiség, sok oka lehet. De az is lehet, hogy még új a hely és pihenéssel tölti ideje nagy részét.


Hogy mivel foglalom le: többen vannak, egymással szoktak játszani, hozzám dorombolni és hízelegni jönnek.

2012. nov. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Még valami. Tévhit, hogy kertes házban jobb dolguk lenne a macskáknak. Macskabiztos kerítés nélkül rengeteg veszélynek vannak kitéve, átlag életkoruk az ilyen macskáknak 1-2 év. Elüti az autó, mérgezés, elkapja a kutya stb...

Jó dolga lesz neki bent a lakásban :)

2012. nov. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt cáfolnám hogy nem jó a macskának a kertesház, szerintem az az ideális, lehető legtermészetesebb életforma a macskának akik közismerten szabadságszeretők. Igaz, nem mindegy hol van az a ház, mondjuk ha főút mellett akkor tényleg nem nyerő, de pl ahol mi lakunk ott nagyon macska barát a környezet. Több kilométerre van forgalmas út csak és a ház szinte már az erdőben van. Itt nem fogyóeszköz a macska, pl a szomszédnak 16 és 18 évesek a macskái.

De visszatérve a kérdésre, megszokja a macska a panelt is, szerencsére jól alkalmazkodnak, ha valami hiányzik neki, unatkozik akkor azt majd jelezni fogja.:)

2012. nov. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Mecse ***** válasza:
100%

Elnézést hogy a válaszra válaszolok előbb;


A kertes háznál élő cicákat teljesen támogatnám hogyha mondjuk körbe lenne kerítve a telek macskabiztos módon, én ugyanis ezt a kettős mércét pl. kutyák és macskák között ki nem állhatom. A kutya ürülékét köteles mindenki felszedni és a kutya nem hagyhatja el a portát, stb.stb., a macska oda megy kakilni ahová akar (az ő ürüléke is ugyanolyan "káros" a földnek mint a kutyáé), és ott lóg be a kerítésen ahol akar. Szerintem ha egy embernek van egy állata, akkor az nem az egész utca állata, és akkor gondoskodjon róla hogy a területén belül marad.


Nagyon elkanyarodtam a témától, még annyit akartam mondani hogy egy kint élő macskával soha az életben nem lesz olyan kapcsolata az emberi lényeknek mint egy benti cicával. Rengeteg viselkedésforma lesz amit soha nem fog tapasztalni olyan gazdi akinek kinti cicája van. Ég és föld a kettő, és igen, onnan tudom hogy volt kinti cicánk is amíg még a szüleimmel éltem, most pedig benti cicám van. Nem is egy kategória a kettő. Egy ilyen effektíve önálló élőlénnyel mint a macska, ha kint van tartva, majdnemhogy semmilyen kapcsolata nem lesz az embereknek a benti cicák kapcsolatához képest.


Plusz ott van amit már előttem remekül elmondtak, az élettartamuk törtrésze lesz a benti cicákénak, ami talán az egyik legfontosabb faktor. Ezer olyan kérdés van itt is, hogy a "kinti cicám 3-5-6-20 napja nem jön haza mit tegyek"...


A kérdésre a válasz; Előttem nagyon szépen elmondták, lehet hogy kifogtál egy szobacicának való cicát alapból :)


Nagyon pici ideje van csak nálatok, a viselkedése fog változni ahogy telik-múlik az idő, még szerintem nem engedett fel teljesen, illetve tényleg lehet hogy nem is tudja hogyan kell játszani. Ha picit nagyobb teretek lenne mondanám hogy kerítsetek neki egy fajtársat aki úgymond "megmutatja" neki hogyan kell macska módra játszani. Így viszont csak azt tudom mondani hogy próbáljátok játékra buzdítani különböző módokon (persze ne akkor amikor mélyen alszik :) ) , és egyszer hátha ráérez az ízére.

2012. nov. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
nagyon rövid ideje van nálatok, még nem bontakozott ki szerintem. amikor enyém hozzám került, azt hittem h lett egy unalmas, egész nap alvós szobacicám. eltelt néhány hét és teljesen megváltozott, mindennel játszik, amit csak talál, rohangál egész nap fel-alá, ha én nem játszok vele, akkor is leköti magát. sose gondoltam volna h ilyen lesz :) amúgy szerezz be mellé még egyet, nekünk is kettő van másfél szobásba :)
2012. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

Az hogy macskabiztos kerítést kell építeni azt könnyű mondani, jóval nehezebb kivitelezni, pláne mondjuk nálunk ahol a terepviszonyok nem is teszik lehetővé, mint említettem erdőben lakunk. Én még nem hallottam senkitől hogy zavarta volna az hogy a kertjébe átmegy a macskám, ahogy engem se zavar ha a szomszéd macskája jön, szívesen látjuk.

Nálunk a macskák kinti-bentiek, akkor mennek ki és jönnek be amikor akarnak, velünk alszanak az ágyban elég sűrűn, sokat vannak bent is velünk, úgyhogy a kapcsolatunk nem is lehetne szorosabb.:) Viszont mérföldekkel jobban érzik magukat hogy kimehetnek, nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak, kevesebb kárt csinálnak a lakásban, a "rossz" szokásaikat teljesen elhagyták stb. Van összehasonlítási alapom mert pár évig lakásmacskák voltak, aztán költöztünk házba.

2012. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó!

Örülj neki, hogy amióta ki járnak, nem történt velük semmi.

Átlag életkor 1-2: elélhetnek 20 évig is, ha szerencsések, ha nem akkor 5 hónapig.

te egy szerencsésebb helyen laksz, de ez sem életbiztosítás. Sose tudhatod mikor jár arra egy állatkínzó, aki pl lövöldözi a macskákat. Épp ezért én nem engedném el a macskámat messzire.

Szabadság: a vadállatok is szabadok, ők ezt szeretik, de nyilván nem fognak x évig elélni, a macska egy háziasított állat, az ember dolga, hogy odafigyeljen rá.

A macskabiztos kerítést, vagy egy kennel-t bárki megépíthet, nincs ingyen, de egy állatra költeni illik, kinek igénye szerint.

2012. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Mecse ***** válasza:
100%

Ne gondold hogy veszekedni akarok, abszolút nem akarok, és elnézést hogy megint eltorzítom a témát;


Most alapból a kinti cicákra gondoltam. De kinti-bentiekre is áll a dolog ha nincs megoldva a kerítés. Én elhiszem hogy titeket nem zavar a szomszéd cicája.


Nekem édesanyáméknál a kiskertet használják alomtálcának és amikor kakálni járnak oda a szomszéd ápolatlan macskái, akkor nem igazán ujjongunk örömünkben, sőt akkor sem amikor napos csibéik vannak a saját portájukon a szüleimnek, körbekerítve gondosan, és a macska aki a szomszédé akkor is megoldja hogy megeszegesse őket. Amikior pedig megpróbálunk beszélni vele akkor annyit csinál hogy legyint és "pfff hát a macska az ilyen".


A macska a tiéd, a te területeden azt csinál amit akar, a más területén ne garázdálkodjon, semmilyen állat. Ha én veszek egy közép-ázsiai juhászkutyát, vagy egy hobby-vízilovat, akkor nem hiszem hogy örülnél ha téged "köszöntene" amikor kilépsz a bejárati ajtódon. Attól hogy te mondjuk nem találkoztál ilyennel életedben, olvasgasd pl ezeket ;


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__3648962-hogy..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__3632975-mit-..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__3342278-mit-..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__3049442-a-sz..


Attól hogy van olyan hely ahol nem okoznak gondot, attól még rengeteg van ahol igen, és továbbra is fenntartom hogy az állat a tiéd, és nem a szomszédoké akik lehetnek olyan emberek akik nem csípik a macskát. Az egyéb választásaidat sem kényszeríted rá a szomszédaidra, így az állataidat sem kellene, illetve lenne szabad, szerintem.


Oké, abbahagytam a kérdés más irányba való elvitelét, még egyszer elnézést érte.

2012. nov. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!