Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy oldjam meg a következőket?

Hogy oldjam meg a következőket?

Figyelt kérdés
Van egy pár hónapos kiscicám, őt szeretném télre levinni, legalább éjszakára a pincénkbe, ahol mindig meleg van. Viszont van egy kis gond. A szomszédoknak van összesen 5 nagymacskája, amik folyamatosan betegek, férgesek, az egyik tegnap összehányta férgekkel az udvarunkat! A picit nagyon féltem tőlük emiatt, de ő folyton játszik velük. Így nem engedhetem le a nagyokat a pincébe, különben is összepiszkítanak ott lenn mindent, eddig ott teleltek, azonban valahogy el kell őket onnan szoktatnom és csak a pici maradhat. Van a pinceajtón egy macskaajtó, amit akármivel torlaszolok el, a nagy macskák ledöntik és minden nap bemennek a pincénkbe. Hogy oldhatnám meg ezt a problémát, hogy csak a kicsi menjen le minden éjszakára, a nagyok meg ne tudjanak? Én csak azt a megoldást látom, hogy becsináljuk a macskaajtót, úgy, hogy ne tudják szétdönteni, és a picit meg minden éjjel lezárom. De akkor mi lesz később, amikor már nappal is minuszok lesznek?! Hogy zárjam ki a nagyokat úgy, hogy a pici lemehessen? Anyám szerint, ha bezárom a picit és nem tud kijönni, egy idő után félni fog ott lent és nem fog lemenni. Ez igaz? Ennyi erővel hogy vannak a bent tartott macskák?!
2012. nov. 13. 17:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A pince tiéd vagy a szomszédé? Hogy az ő macskái alszanak bent. ha már odaszoktak, engedted, hogy bemenjenek, nem fognak onnan elmenni.

Télre levinni a kismacskát a pincébe? Nem értem...

2012. nov. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az enyém a pince, vagyis az én családomé. A szomszéd macskáinak semmi keresnivalója ott, állandóan odapiszkítanak, telente bűzlik tőlük az egész pince, a szüleimnek is elege van már az összesből. Én a picit befogadtam, de nem kérek vele együtt 5 másikat, ráadásul így, hogy férgesek, végképp nem fogom őket a pici közelébe engedni, és nem fogok mégegyszer férges hányásokban mászkálni meg azokat pucolni. Ezért kellene egy megoldás. Szerintetek, ha éjszakára lezárnám a picit, az gond lenne neki?
2012. nov. 13. 18:15
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy elviselné, hogy be van zárva. Jobb lenne, ha ki-be tudna járkálni. A szomszédnak kéne más helyet találni a macskáinak, ha érdekli egyáltalán, hogy hol alszanak a macskái...De ha csapóajtó van a pincén, akkor bármilyen macska be tud menni, és ami odaszokott, nehéz elszoktatni.

Miért nem viszed be a lakásba a kicsit?

2012. nov. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A szüleim nem engedik be őt, ezellen sajnos nem tudok tenni, már az előző macskáimat sem engedték benn aludni.

A szomszéd, mint írtam, tesz nagy ívben a macskáira. Éheznek, férgesek, méghozzá férget hánynak, ami már nem kis betegségre utal.

2012. nov. 13. 18:51
 5/17 anonim ***** válasza:

Mivel a macskád jóban van a többivel, játszik velük, biztos mindenfélét el fog kapni.

Először azokkal a macskákkal kéne kezdeni valamit. Vagy te elkezded őket ápolni, vagy felkeresel menhelyet, állatvédőket, hogy vigyék el őket megfelelő gazdához. Az benne van, hogy a szomszéd ezután is fog macskát szerezni...

Ha nem szeretnél nagyobb lépéseket tenni, egy féregtelenítőt adhatnál nekik, nem drága, remélhetőleg más bajuk nincs. 3 havonta kb 1500Ft az 5 macskának. Érdemes lenne őket kicsit rendbeszedni, nem tehetnek róla, milyen gazda jutott nekik. Ha szaporodnak az nagyon nem jó, ivartalanítás miatt viszont szólhatnál állatvédőknek.

Így akár együtt is alhatnának a cicák a pincében.

Arra nem látok jó megoldást, hogy a nagyok kint, tied bent. Mindkét oldalról megy majd a nyávogás.

2012. nov. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én a helyedben vennék pár féregtelenítő tablettát és megkérném a szomszédot, hogy adja be a macskáinak. Nem drága mulatság. Vagy ha te meg tudod őket fogni, akkor add be. Onnantól a férges téma kilőve. Ne haragudj, de ilyenen mindig berágok, hogy a macskákat picébe tüntetik el és nem engedik be a lakásba,így a többi részhez nem is fűznék semmit.
2012. nov. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok jobbat, mint a picit odatenni. Én örülnék, ha a házban lehetne, de a szüleim nem engedik.

Tavaly egy kóborcica a többihez csapódott, ő is elég fiatal volt, egy januári éjjelen fagyottan találtuk a melléképületben. Ezek után inkább a pince, mintsem szegény picur is így járjon.

2012. nov. 13. 20:35
 8/17 A kérdező kommentje:
Féreghajtót pedig adok a macskáknak, bár nem szívesen költök más, nem kívánatos macskáira, de muszáj. Már vettem is egy 10 db-os csomaggal az egyik féreghajtóból, a következő napokban beadom. A gond ezzel csak az, hogy megint összepiszkítanak mindent, férges és féregpetés lesz minden az udvarunkon és talán a pincében is. Ez a fajta, amit a hányásokban láttam, pedig pont az, ami évekig elél a földben peteként. :(
2012. nov. 13. 20:38
 9/17 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy így nem csak mi, de minden macska megfertőződik még nagyobb eséllyel.
2012. nov. 13. 20:38
 10/17 anonim ***** válasza:

Lehet kapni olyan érzékelős macskaajtót, ami csak azt a cicát engedi be, akin a megfelelő nyakörv van hozzá. Ez biztosan megoldás lenne, csak gondolom nem olcsó.

A szobacicák jól bírják a bezártságot, mert ott vannak velük az emberek, társaságban vannak. Na de a pincébe egyedül bezárva.... Az nagyon rossz lehet. :(

2012. nov. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!