Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S.! A macskam mivel...

S. O. S.! A macskam mivel kandur ezert verekszik. Tegnap este amikor beengedtem, lattam, hogy meglett tepve es belekaptak a szemebe. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Este csak egy piros szinu karmolas nyom volt a szeme mellett de ma mikor hazaertem nem tudta kinyitni azt a szemet...lamostam vizzel rola a gennyt..mostmar resnyire kitudja nyitni. Ha jol latom a szeme ep, es lat vele viszont nagyon felvan dagadva neki az also felso szemheja mit csinaljak? Tudom tudom...vigyem el allatorvoshoz de addig is kerlek segitsetek!!

2012. nov. 14. 13:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Vidd el állatorvoshoz, hogy vizsgálja meg, utána pedig egyeztessétek le az ivartalanítás időpontját.
2012. nov. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
12%
Nekem is megtörtént ez a macskámmal. Én nem vittem állatorvoshoz, mert annyira nem volt rossz a helyzet. Begyulladt neki és folyton gennyedzett. Néha már ő sem tudta kinyitni a szemét. Én kamillateával tisztogattam neki egy nap számtalanszor. Volt hogy óránként. Jól befolyattam neki a szemébe. 3 nap múlva szépen el is múlt neki. Próbáld meg, ha nem vérzik neki, csak gennyezik, akkor elmúlik a kamillától. De ne filterest vegyél, hanem a szárítottat, amit le kell szűrni. És jó erősre főzd.
2012. nov. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

A kamilla az szárít és nem szabad szembe...


Körömvigágtea,azzal lemosni(ez gyulladáscsökkentő és hámosít)Illetve ez után kéklukács krémmel bekenni.Ha nem megy most az állatorvos akkor zt tudom javasolni,de csak ha valóban nem sérült a szeme!Ezeket betudod szerezni gyógyszertárban.

2012. nov. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

Egy ivartalanított kandúr nem verekszik. talán van 3-5 ezer Ft-od ivartalanításra, megspórolnád a verekedéssel járó sebeket és mást is.


Egyébként azt nem értem, hogy ha nem akarod, nincs pénzed állatorvosra, miért nem hívsz fel egyet telefonon?

Ő talán jobban tudja mit kell vele csinálni.

2012. nov. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem arrol van szo, hogy nincs penzem allatorvosra, mert van majd el is viszem de o csak este 6tol rendel..es kihereltetni meg azert nem akartam mert megcsak 1eves es eddig nem volt vele baj.
2012. nov. 14. 16:26
 6/15 anonim válasza:
81%
Nem értem miért lett lepontozva a kérdésem, mivel köztudott, hogy a kamillatea gyulladáscsökkentő!!!! Égési sérülésre is szokták tanácsolni és sok mindenre. Akkor biztosan az állatorvos is buta volt, aki ezt tanácsolta, hogy kamillateával borogassam neki. És persze ezért múlt el a cicámnak 3 nap alatt, mert annyira kártékony volt a kamillatea rá.......emberek....gondolkodni is kellene néha és elolvasni, elfogadni a másik véleményét, nem mindig a saját nézeteitek mellett kitartani töretlenül.
2012. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
a macskát pár hónapos kortól már lehet vinni ivartalanítani, sőt akkor ajánlott. De most se késő.
2012. nov. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Néha már ő sem tudta kinyitni a szemét.


Szerintem ez a mondat miatt lettél lepontozva.

2012. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le! Sőt köszönöm a válaszod.:) vettem neki szárított kammillát és tisztogatom a szemét.
2012. nov. 14. 17:53
 10/15 Vicuska87 ***** válasza:
69%

Ivartalaníttatni kellene, egy évesen már nyugodtan! A cicádon a területvédési harc nyomait láthatod!

Ha nem ivartalanítod, ez sajnos mindig megfog ismétlődni, ha egy ivaros kandúrral összetalálkozik!

2012. nov. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!