Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy eddig benti macskát h...

Egy eddig benti macskát h szoktassak ki az udvarra?

Figyelt kérdés
2 éve van meg kb, eddig benn volt a lakásba, de most úgy adódott, h nem tud tovább benn lenni. Hogy szoktassam ki? Hiszen alig volt ki, nem rakhatom csak ki az udvarra, vagy igen? Kertes házban élünk amúgy.
2012. nov. 21. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Okosak ám a cicák, nem lesz semmi baj.

Úgysem merészkedik messzebbre, mint amit kontrollálni tud.

Mindíg hagyd nyitva az ajtót, hogy ha megijed, vissza tudjon menekülni.

2012. nov. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
pedig de, rakd ki most hogy a viszonylag jó időben szokjon hozzá a kint léthez.Nézd meg pár nap alatt, hogy hová húzódik el és oda rakhatsz dobozt kibélelve ott ellesz.Arra készülj fel, hogy nem fog neki tetszeni és mindenáron be akar majd jutni csapja a cirkuszt nyávog ugrál, kaparja az ajtót ablakot,mihelyt nyílik az ajtó be akar lógni....szóval kemény lesz nektek is.....
2012. nov. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
2 éve bent van és most akarod kirakni télre? Nem értem miért kell kimennie ha eddig lehetett bent is? Ha nem járt kint akkor félni fog kint, az enyém még a fűtől is megijedt mikor kiakartam vinni sétálni. Meg fog fázni kint. Egy benti macskának nincs akkora bundája mint annak amelyik kint él.
2012. nov. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Ha kicsit is szereted a macskát, nem teszed ki, ha eddig bent élt!

Mit akarsz, hogy 1 éven belül elüsse az autó vagy elkapja egy kutya? Lehet, hogy annyit se bír ki, csak pár napot, mert nem ismeri a kinti létet!

2012. nov. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=elt%FBnt&kat..


Azoknak akik azt mondják, hogy a macska okos, és nem merészkedik messzire.

2012. nov. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Ne tedd ki, majdnem 100% hogy megfázik vagy elkapja valami. Ha mindenáron azt szeretnétek, hogy kinti cica legyen, várjátok ki a jövő nyarat (a meleghez könnyebben alkalmazkodik, és az időjárás változását követi a bundája növekedése)
2012. nov. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Ne rakd ki szegényt...jön a tél, a hideg.

A benti macska "mulya", nem szokta a kinti életet,nem tud alkalmazkodni..

Olyan, mintha most Téged elvinnének az őserdőbe..

Azt sem tudnád, merre menj, mitől kell félned, mit egyél..

2012. nov. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

nekem a cicáim kb 6 hónapos korukig benn voltak, aztán olyan rumlit csináltak hogy a kazánházba, ahonnan van egy létra a padlásra a polcra csináltam fekvőhelyet nekik, ez Október-November táján volt 2 éve, a padlás 120 nm van helyük, majd télen amikor esett a hó olykor vizes hassal jöttek le a padlásról, egyszer mikor jöttem haza a cicám szembe jött velem a kertbe. Tehát szépen lassan magukat szoktatták ki, viszont most is ki-bejárósak.

Amúgy megkérdezhetem mi az oka, hogy ki akarod szoktatni? Csak kiváncsiság. Ha van benti ilyen lehetőséged szoktasd oda. Ne rögtön ki a kertbe, mert tényleg nincs hozzászokva

2012. nov. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Ilyen időben már nem tenném ki, nincs hozzászokva a hideghez. Éjszakára még a kinti-benti cicámat sem hagytam kint soha. Ha már annyira ki akarod rakni, mindig biztosíts neki egy bejáratot a lakásba. Kiszoktatni pedig úgy próbáld, hogy először mindig mész vele a kertbe és egyre több időt töltötök kint addig amíg nem látod rajta, hogy már egyedül is boldogulna és ha megbizonyosodnál, hogy már nem szökne el. (De erről megbizonyosodni sosem lehet igazán)
2012. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!