Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak mennyire hatásos...

A macskáknak mennyire hatásos az amikor fújnak?

Figyelt kérdés

Amikor veszélyben érzik magukat akkor szoktak fújni, meg egymásnak.

Van olyan,hogy ettől egy nagyobb állat, mondjuk egy kutya megijed és nem bántja?Bár gondolom ez inkább csak arra alkalmas,hogy az esetleg megszeppenő veszélyforrás megtorpan és ő addig elszalad.


Ez a kérdés úgy jutott eszembe,hogy láttam amint egy az árokban mászkáló kóbor kutyára lesz figyelmes a macskám és nem látta,hogy kutya ezért lopakodva megközelítette, szerintem azt hitte,hogy egy másik macska, és mikor fél méterről szembenézett a kutyával fújt egy nagyot miközben felugrott a levegőbe, úgy hogy utána az egyenletlen talaj miatt a földön elborult aztán pedig égnek meresztett farokkal gyors léptekben beszaladt az első kerítés mögé.

De ha ez a kutya elakarta volna kapni akkor sima ügy lett volna számára, szerencséjére az árokban érdekesebb dolgot talált ezért a macska sem mozgósította, csak keresett tovább.



2012. nov. 22. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, mert régen a cicám akkor fújt, ha madarakra akart vadászni. Mindig nevetnem kell, ha eszembe jut, amikor egy madár a faágra száll, a macskám odaosont alája és elkezdett ilyen hangon fújni: -FFFFT FFFFT!


xD xD xD

2012. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A madárra nem hiszem, hogy fújt, az inkább olyan hang, amit akkor ad ki, amikor izgatott, vadászik. Remeg a szája.


A fújás figyelmeztetés, hogy ki ijed meg tőle, az a támadótól függ. Sokszor az elszántabb állattól függ. Vannak videók, ahol medvéket is elüldöz macska, mert a medvének nem ér meg az egész dolog néhány karmolást az arcába a dolog.

2012. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!