Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyakran kell a csomósod...

Jeannie kérdése:

Milyen gyakran kell a csomósodó almot teljesen cserélni? Miért jobb a szilikonos alom? Hosszúszőrű cicának melyiket érdemesebb kitenni?

Figyelt kérdés
Sparban vettem csomósodó almot, szépen összeáll benne a nedvesség, de egy kicsit érzem a szagot akkor is, ha kiszedtem belőle mindent, mintha maradt volna benne valami. Érdemes ilyenkor másik fajtára átállni, okozhat ez valami bajt? Mivel a wc mellett van, a szag nem zavaró, és mindig amikor odamegyek, kiveszem ami termelődött. Milyen gyakran tegyek bele új almot, és dobjam ki az egészet? Hallottam a szilikonos almokról, azok miért jók, megéri valami miatt arra váltani? Hosszú szőrű cicám van, melyik lenne neki a jobb? A mostanival semmi baj nincs, nem ragad bele a szőrébe, nem is nagyon hordja szét a darabkákat, mire kiér a fürdőből, lepotyog róla minden :)

2012. nov. 23. 08:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A szilikonosból a pisit nem kell kiszedni, magába szívja és nincs szaga csak a kakit kell kivenni. Így csak ritkán kell teljes alom csere. Lehet, hogy először fura lesz neki, de megszokja. Nekem több macskám is van, ezért használok szilikonost, kevesebb vele a tennivaló és nem szagos, egész nap járkálhatnék kiszedni valamit, így csak a kakit kell.
2012. nov. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam hogy minden nap reggel és este kiveszem a kis gombócokat az alomból. Igazából sokkal gazdaságosabb, mert csak az a terület lesz pisis, kakis ami megkeményedik, tehát csak azt a részt veszed ki ezáltal, ami szennyezett. A jókat, tisztákat bent hagyod. Így jó sokáig bent hagyhatod.

Én, ha már látom hogy kevesebb van az alomba, akkor töltök még hozzá. De nem dobom ki azt ami ott van. Azt nem kell kidobni mert tiszta. Persze egy idő után azt is ki kell cserélni, meg a doboz alját megtisztítani, de ezt kb havonta/két havonta egyszer...


Szóval napi gombóc szedés, és időnként hozzá önteni friss almot.. Így nagyon sokáig tiszta az alom.


Én a szilikonosat még nem próbáltam...de szerintem ki fogom egyszer.

2012. nov. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Régebben volt egy perzsa cicám. A nagyszemcséjű alomhoz én zeolit zuzalékot kevertem. Állateledel kereskedőnél lehetett kapni, a csirkéknek keverték az ételéhez, hogy a zúzógyomruk jobban működjön. 50 kilós zsák kiszerelésben volt, és 5 ezer forint körül volt az 50 kg. Emiatt anyagilag nem volt olyan megterhelő. Fele-fele arányban kevertem hozzá a nagyszemű alomhoz. A pisit és a kakit is ki kellett szedni belőle, a pisi rendesen összeállt.

Én minden hétvégén kidobtam az összes almot és kifertőtlenítettem az alomtartót, ami egy nagy műanyag fotográfiai előhívó tál volt (80x60 cm). Alapos öblítés és szárítás után teljesen friss alommal töltöttem meg.

A zeolit zúzaléknak is volt szag adszorbeáló hatása. Nem mondom, hogy teljesen szagtalan volt, de ha a cicám rendesen bekaparta a "termést" nem lehetett észrevenni az illatot a vécében.

2012. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Vicuska87 ***** válasza:
52%

Nekem a szilikonos nem higiénikus! Lehet hogy az, én óckodok tőle!

Nekem fressnapfos premiere excellente illatosított alom van!

Imádom, reggel és este takarítom. 2 macska mellet teljes cserét, 2 és fél havonta szoktam!

2012. nov. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért jó a szilikonos, mert 5 macska van, és egy nap 10kaki, nem tudom hány pisi, mindet kiszedni kicsit sok lenne. Szerintem elég jól magába zárja az alom a nedvességet, nem veszem észre a macskák lábain, hogy büdösek, pisisek lennének. Hetente csinálok teljes alomcserét.

De mindenképp megéri drágábbat venni, mert összességében olcsóbban jön ki.

Amikor csak 2 macskám volt, olcsót vettem a Match-ben, ahogy belepisiltek a fél almot ki kellett venni, az nekem nem tetszett és folyton járkáltam a nehéz súlyokkal a boltból.

Szilikonosat meg más drágábbat sokkal ritkábban kell venni.

2012. nov. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Nekem szilikonos van, előtte próbáltam én mindent, de mindig büdös volt, két nap után, hiába szedtem ki amennyire csak tudtam. A szilikonosból, ha a kakát nem szeded ki akkor abból is teljesen kiszívja a nedvességet viszonylag hamar, így az sem bűzölög. Ez pl. hasmenésnél is jó, mert elég hamar megszívja magát és nem kell a büdös lágy fossal trükközni, hogy lehetőleg az alom többi része tiszta maradjon.


Ráadásul lakásban a macskaszart nem fogom egy nap kétszer levinni a kukába, de szerintem az is gusztustalan, ha zacskókban tárolod, míg el nem jön a kidobás ideje. A szilikonosból viszont a kakát le lehet húzni a wcn, mert a szilikonos nem dugítja el a wc-t ugyanis csak elpezseg, feloldódik.


Nem is mondanám kifejezetten drágának, a normál almokat mikor használtuk egyfolytában cserélgetni kellett, mert bűzlött, ez meg nagyon sokáig bírja úgy, hogy csak a kakát szedem ki.


Semmivel nem higiénikusabb a másik sem, mert maradéktalanul úgysem tudod eltávolítani belőle a terméket, ráadásul a szarzacskózás tényleg baromi higiénikus.

2012. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapja álltam át az Aldi Shah alomjára. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy ugyanaz, mint a Fressnapfos MultiFit, csak negyedannyiba kerül (nyilván ua. a cég gyártja). Úgy alkalmazom, hogy mikor egy zsák elfogy, akkor cserélem ki és mosom az alomtálcát. Jó vastagon rakom bele, így nem folyik le az aljára. Az ürüléket rögtön kiszedem, a pisigombócokat random.A szilikás jobb lenne, de két cica mellett 6-8 e. Ft egy hónapra :) Vettem még egy zsák illatosított almot a Fressnapfban, abból keverek hozzá pár lapáttal, így a szag elfedés is meg van.
2012. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan csomósodó almot használok ami bio összetevőkből van és le lehet húzni a wc-én, nem kell zacskózni.

Most nem tudom mi a neve, de egy kutya van rajta.

(eredetileg kutyáknak van, de az eladó a kérdésemre miszerint "Melyik a legjobb macska alom?" ezt ajánlotta.)

És tényleg nagyon jó. A pisi összeáll kis csomókba, amit a kakival együtt kiszedek és lehúzom a wc-én. Nem büdös. Nem drága. A cica is szereti.

Ha gondolod megnézem az alom nevét.

Amúgy a Fressnapf-ban veszem.

2012. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a remek válaszokat, sokat segítettetek :) Meg fogom próbálni az Aldi-s almot, mert a mostani Spar-os attól függetlenül, hogy csomosodik, büdös. A szilikonosat is megpróbáljuk majd ha az anyagiak engedik.
2012. nov. 23. 14:34
 10/14 Maxitabi ***** válasza:
100%

Szia,

én kb 4-5 éve használok szilikátost, előtte kis ideig csomósodó, azelőtt pedig a normál régi alom (nem volt más..) Az utóbbit 2-3 naponta kellett takarítani-teljesen, csak a kakit lehetett kiszedni. Ennél eggyel jobb volt a csomósodó, de összeáll a pisitől, mint a beton, akkor meg se mozdult.. büdös is volt. Kipróbáltam a első szilikátost, és nagyon jó volt, ami negatívuma, hogy a talpukon viszik magukkal a darabokat,és az roszog a lábad alatt. Egyszer vettem a fressnapfban olyan gyémántos-at (a szemcseformája) -soha többé-több volt kívül belőle, mint az alomban..

Én Kingstar kínait veszek, 10l 2500Ft, egy, másfél zacsi elég egy hónapra. Pont tegnap cseréltem a 3ból 2 alomtálcában, és felírtam, előtte okt 26-án cseréltem. Nekem megéri az ára, havonta 1x teljes takarítás, addig meg csak kakimerés...

2012. nov. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!