Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil ki az alomból?

Miért pisil ki az alomból?

Figyelt kérdés

8 hónapos, ivartalanított kandúr.

Kifigyeltem. Az alomban ülve kezdi a pisilést, de ahoy nyomja egyre csak emelkedik fel a feneke és a pisi nagy része kimegy az alomból.


Ez miért van?


2012. nov. 23. 20:45
 1/7 Vicuska87 ***** válasza:
45%

Szerintem ez egy rossz szokás lehet. Nem kicsi az almos tál, vagy doboz?

Nem tudom, milyen almot használsz, próbálj olyat tenni neki, amit szeret kaparni betonitosat! Hátha akkor nem fog kipisilni!

2012. nov. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Abban reménykedem, hogy kezdi kinőni az alomtálcát. Eddig még csak fressnapfban néztem körül. De sajnon anno ott a legnagyobbat vettem meg. Hol lehetne nagyobbat venni?
2012. nov. 23. 21:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja de akkor nem feltétlenül betegségre utal, igaz? Nem látok rajta semmi jelet.
2012. nov. 23. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem nőstényem van, mikor idekerült, hetekig nem jöttem rá, hogy pisil ki az alomtálcából. Eszembe nem jutott, hogy állva, hátrafelé pisil, nem mindig, de többször előfordult. Nos, most térek rá a megoldásra: a WC-be raktuk be a tálcát, így csak az ajtónak szembe ül bele. Az alomtálca végébe beerősítettünk egy tálcát, így megoldódott a dolog. Ha meg tudod Te is így oldani, akkor szerencséd van.
2012. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még: én egy magasfalú műanyag dobozt raktam be, mert ráadásul az almot is ezerrel kikaparta. Tisztítani ugyanúgy lehet, mint a gyári alomtálcát. Esetleg nézz körül egy ilyen után, ha nem találsz megfelelő bolti alomtálcát.
2012. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is előfordul néha :) Csak azt tudom leírni amit én tapasztaltam,az az,hogy a cica annyira az alomtál szélére akar pisilni,hogy közben nem veszi észre,hogy kifelé csurog minden :) Ilyenkor bepánikol és az alomtálból húzza ki az almot és "tünteti"el a pisit :D

Próbáld meg esetleg a fedett alomtálat,bár abból is kicélozhat.Ne aggódj ez nem betegség jele,csak "precíz" a cica!

2012. nov. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bocs, fogalmam sincs miért csinálja, de én most röhögtem egyet ezen a kérdésen.
2012. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!