Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg lehet a macskám?

Beteg lehet a macskám?

Figyelt kérdés

1 éves múlt nőstény cicám, és rágcsálja a papírzsebkendő zacskóját, illetve a ragasztószalagot. Nem tudom, miért csinálhatja ezt?

Van még egy macskám, szóval nem unatkozik, és szuper premium minőségű kaját kap, mert időnként kicsapja valami a száját, az állatorvos azt mondta nem ehet semmit, ami akár csak nyomokban szárnyast vagy halat tartalmaz. Ilyenről amúgy hallottatok már?


Illetve még egy kérdés: egy fél évesnél kisebb macskának hány fokig nem lesz baja a hidegtől, ha egyedül van, és whiskas minőségű kaját kap? (nem az én macskám, csak kérdezem)


2012. nov. 26. 16:52
 1/5 Vicuska87 ***** válasza:
39%

Az hogy rágcsál valamit, az normális, játszik vele, olyannal ami zörög, csörög a foga alatt.

De vigyázz ne egye meg, mert az ártalmas!

Olyan, hogy csirke, hal allergia lehet hallani, de nagyon ritka! Bár szerintem inkább a tápnak lehett baja, volt benne valami, amit a cicának az immunrendszere nem tolerált! Nem biztos, hogy csirke, lehet valami színezék, vagy tartósítószer!

2012. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mecse ***** válasza:

Azért gondolod hogy beteg a cicád mert rágcsálja a papírzsepi zacskóját meg a ragasztószalagot? :)


Ezen olyan jót mosolyogtam :D Nem bántásból mondom, de ez legyen a legnagyobb gondja a cicádnak. Az én macskám világ életében olyan volt mint egy kutya, majdnem mindent megrágicsál, különösen a zacsikat szereti ő is rágogatni, meg bármit aminek hangja van. Van cicából ilyen is meg olyan is, semmi baja nincs attól hogy rágcsál, csak figyeld hogy ne nyeljen le olyat amit nem kellene.


Igen, van macskáknál is étel-allergia, szóval ha az a gondja a cicádnak hogy érzékeny a szárnyasokra (egyik leggyakoribb allergia macskáknál) és / vagy halra, akkor azt kell tenni amit a doki mondott (gondolom kivizsgálás / tesztek után jutott erre a diagnózisra, nem a hasára csapva).

2012. nov. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam, hogy valamilyen hiánya van, azért rágja. Nem, nem eszi meg! A kutya is eszik néha füvet, mert kell neki, azt hittem valami vitamin hiányzik az életéből, bár érdekes lenne a 7000-es táp mellett...

Nem lett kivizsgálva, mert sajnos nincs pénz rá. De mikor harmadszor mentünk le ugyan azzal... a másik két tippje a macska aids és az autoimmun betegség. Ki kéne vizsgáltatni, de sajnos nem tellik rá, most még táppénzen is voltam, 5-6000 forint nagyon sok...


Meg még az utolsó kérdésre is tudnátok válaszolni? Sosem volt kinti macskám... Bár ez sem kinti, csak akinél van, nincs fűtés.

2012. nov. 26. 18:00
 4/5 anonim ***** válasza:
A nagy mínuszokban már megfagyhatnak. De talán a lakás nem fog annyira lehűlni. Legyen bélelt, kis méretű doboza, amit fel tud melegíteni a saját hőjével. A Whiskas árán már kaphat jobb minőségű tápot is.
2012. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A macskák nagyon nem szeretik a hideget. Az én cicám, mikor befogadtuk akkor volt az év első hideg napja, és csórikám rendesen meg volt fázva. Nagyon nehezen jött helyre több antibiotikum és orrcsepp ellenére. A kicsiknek pedig még ún babaszőrük van és az nem vmi meleg.
2012. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!