Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított kandúrom néha...

Ivartalanított kandúrom néha bekattan. Ez normális?

Figyelt kérdés
Ráharap a csuklómra és "AZT" akarja csinálni a kezemmel. Soha nem látott nőt "közelről". Serdülő korában történt az ivartalanítás. Valamit elrontottak?
2012. nov. 30. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de sztem semmi baja. Mármint ismertem olyan személyt akinek a kutyája szintén ivartalanított volt, ettől még néha "rájött az öt perc". Jó persze a tiéd macska, de szerintem annyira csak nem különbözhetnek e szempontból. Ha tévedek, elnézést :)

Amíg nem beteg, és nem megy el a háztól több napra szerintem felesleges aggódni.

2012. nov. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mecse ***** válasza:
91%

Jaj-jaj, ne keverjük ezt kutyákkal, mivel teljesen más a két dolog. A kutya ezt a dominancia kifejezése okán csinálja és ahol ez történik ott komoly falkasorrend-problémák vannak, de ez nem is a cicás témához tartozik.


Hogy a kérdésre is válaszoljak; nem "rontottak" el semmit az ivartalanításnál, ivartalan kandúroknál előfordulhat ez a viselkedés a figyelem iránti hiányérzetből adódóan, illetve hogyha valamilyen közelmúltbeli eseményt nehezen dolgoznak fel. Ez lehet új állat a háztartásban, új ember a házban, műtét, akármi.


Gyakoribb ok azonban a figyelem szükséglete, és erre amit lehet vele csinálni az az, hogy amint elkezdi ezt művelni a kezeddel, elkezded simogatni a cicust, ölbe veszed, beszélsz hozzá, biztosítod hogy teljesen rá figyelsz.


Szentelj / szenteljetek neki extra sok figyelmet, illetve részesítsétek kiemelt figyelemben mindenképpen, játsszatok vele többet, legyen ölben sokat -vagy ha nem ölcica akkor az a viselkedés legyen gyakorolva vele amilyen formában szeretetet szeret kapni tőletek- és alább fog hagyni ez a "kettyintést imitáló" viselkedése. Nem is igazából szexuális jellegű ez egyébként.

2012. nov. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jajj, de jó! Köszi a normális(!) és hasznos válaszokat! Valóban kevesebbet foglalkozunk vele és született babánk (14 hónapja), akkor ez miatt lehet. Nem ölcica, inkább az a verekedős, aki így mutatja ki a szeretetét!
2012. nov. 30. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Kandúrnál a here megléte vagy nemléte teljesen egyértelműen megmutatja, hogy rendben volt-e az ivartalanítás.


De a kandúrmacska herélése annyira egyszerű, hogy azt nem lehet elhibázni, ha rendes dokinál műtötted, akkor biztosan ivartalan.

2012. nov. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!