Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinövi majd? Vagy én csinálok...

Kinövi majd? Vagy én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy van egy kb 1,5 éves ivartalanított nőstény cicám aki egyszerűen lassanként elviselhetetlenné válik. Minden széttép, tönkretesz, ha úgy van kedve egyszerűen belém mélyeszti a körmeit és megharap. Ezeket már viszonylag még meg is szoktam, de az új hobbia, hogy kivégzi a kis kaktuszaimat és növényeimet. Mindig leveri őket és széthordja a lakásban. Ma reggel egyszerűen már nagyon ideges vagyok. Széttépet egy lapot amivel tele van a szobám és leverte a kedvenc kaktuszomat is egy másikkal együtt és meg harapott. Itt betelt a pohár és a grabancánál fogva ledobtam onnan ami most nagyon bánt, de egyszerűen nem tudom mit kéne vele csinálnom. Nagyon szeretem és nem fogom menhelyre beadni vagy elajándékozni, de én ezt már nem bírom. És ami a legfurcsább számomra, hogy utcáról lett mentve. Én azt hallottam, olvastam, hogy ők a legkedvesebbek, legodaadóbbak meg minden ennek ellenére ő folyton fájdalmat okoz.

Kérlek segítsetek! Mit tehetnék?


2012. dec. 1. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy unatkozik, nagy a játékigénye. nem szeretnél meg egy cicát? Egymással nagyon tudnak vadulni, rendesen lefárasztják egymást.

Lehet, hogy már elfelejtette, hogy az utcáról jött, mert jó helye van és ugyanolyan rosszcsont, mint más macskák :)

2012. dec. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én nagyon is szeretnék másik cicát csak éppen anyáék nem:)

Köszi a választ!

2012. dec. 1. 11:56
 3/6 Mecse ***** válasza:

Az alapvető dolog mikor cicát fogadsz be magadhoz, hogy az olyan dolgaidat amiket nem tudnál nélkülözni vagy amik nagyon hiányoznának ha a cica tönkretenné (értsd: játszana velük), el kell rakni előle.


Nem haragudhatsz rá azért mert játszik és sok az energiája, neked kell biztosítani hogy kiegyensúlyozott legyen, játszani vele, lefárasztani. Ahogy szeretekfőzni is mondta, egy második cica remek megoldás lenne erre a "problémára".


Cicákat is lehet nevelni, de ez addig tart amíg tudják hogy jelen vagy és figyeled őket. Amint elfordulsz ha akar valamit, úgyis megcsinálja (szétszedi a kaktuszodat, vagy leborogatja a dolgaidat), mivel nem akar a "kedvedben járni" mint egy kutyus mondjuk.


Szerintem ha lefárasztod mindennap megfelelő módon, akkor nem fog rombolni. A kaktuszaidat meg helyezd olyan helyre hogy a cica ne férjen hozzá, nekik is jobb lesz meg a te idegrendszerednek is :).

2012. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vicuska87 ***** válasza:

Ha macskád van, a növényeket fel kell tenni elérhetetlen helyre, ez nálunk is így van! Már csak azért is, mert a legtöbb növény, mérgező a cica számára, és el is pusztulhat!

Rengeteget kell vele játszani. Azért csinálja ezeket, hogy felhívja magára a figyelmet, hogy én is itt vagyok, velem is törődnöd kellene!

Sokat kell vele játszani, és nem kidobni!

2012. dec. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat:)

A növényeket sajnos nem igazán tudom máshova rakni, de a kifárasztás tényleg jót tenne neki:D Milyen játékokat ajánlotok? Van pálcán lógó egere meg általam vart macskamentás párnája meg macska lézere. Még milyet érdemes venni?

2012. dec. 1. 14:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg az Animal Planeten a Pokoli macskák című műsort.Ott egy amcsi fickó, egy macskaviselkedés-szakértő segít az ilyen problémákkal küzdő gazdiknak.Am legtöbbször az a baj, hogy nem játszol vele eleget, nincs levezetve az energiája..meg ugye utcai macsek és megszokta a harcot.A lényeg, hogy keress rá erre a műsorra, uncsimék is sikerrel jártak:)
2012. dec. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!