Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! A macskám eddig szobatisz...

SOS! A macskám eddig szobatiszta volt és most 2 hete mindenhova odapisil!?

Figyelt kérdés
A cicánk november közepén volt 1 éves /fiú/ egész eddig semmi baj nem volt, nem pisilt, kakilt oda sehova. Kb 2 hete kezdte,hogy ami a nagyszobában elő volt ruha lepisilte, kimostam de utána ugyanez, most nem jöhet be nagyszobába. Erre a széken lévő kabátomat pisilte lett, következett a konyhában lévő sarokülő garnitúra, és egyenesen bele a cipőmbe, ezek után következett a kisszoba ahol alszunk, lepisilte a ruhákat. És ezek után jött amitől betelt a pohár,h az ágyba pisilt bele, de nem csak egy helyre, hanem kb. 5 persze párnák, takarók érintésével... Egyik esetben sem csak 1-2 csepp hanem "kisebb pocsolya" mennyiséget, és mivel szoba cica nem hinném,hogy megfázott volna. Nekünk az az érdekes, hogy csak olyan dolgokra amin érezheti az illatunk. Nagyon szeretjük, és az életünk részévé vált, de igy nem lehet vele együtt élni. Mit csináljunk? SOS . Előre is köszönjük.

2012. dec. 1. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A micsodái megvannak még? Gondolom jelöli a tulajdonait, szerinte ti is azok vagytok.
2012. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs ivartalanítva, akkor most kezdte a jelölést. Ivartalanítással talán leszokik róla, de megelőzni lett volna érdemes.

Ha ivartalanított, akkor betegség jele.

2012. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vicuska87 ***** válasza:
70%

Jelöl, de csak akkor ha ivaros.

Ha nem ivaros, akkor bosszúból, vagy pedig, valamilyen húgyúti panasza van, vese gondok (fiú cicánál gyakori)

2012. dec. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen ki kell zárni az egészségügyi problémákat legelőször! Ha orvoshoz mentek, érdemes vinni pisit is. (Teljesen tiszta és üres alomtálcából fecskendővel felszívva, vagy pisilés közben egy tiszta edényt alátartva gyűjthetitek be a mintát.)


Ha viselkedésproblémáról van szó, érdemes azon gondolkozni, hogy mi válthatta ki. Változott -e valami a család életében? Volt -e valamilyen feszültség vagy stresszhelyzet? Más állat szagát érezheti -e a cica? A cicák nem bosszúállóak, csak valamit üzenni akarnak a gazdinak.

2012. dec. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mecse ***** válasza:

Első blikkre ez jelölésnek hangzik teljesen tipikusan.


Amennyiben nem ivaros, akkor viszont lehet bármilyen egészségügyi gond amit ki kellene vizsgáltatni, ilyet nem kezdenek el minden ok nélkül egyik napról a másikra művelni a macskák.

2012. dec. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen a segitő válaszokat. A cica nincsen ivartalanitva. Betegségre nem gyanakszunk, mert olvastam pár dolgot és egyiket sem találtuk rá jellemzőnek, de mindenképp elvisszük állatorvoshoz. Biztos ami biztos. A ingerültnek, stresszesnek nem látom, de ha mégis akkor maximum szerintem az válthatta ki belőle, h nemrég költöztünk, de a költözés után kezdte az "odapisilek mindenhova" sztorit. Most ki van zárva mind 2 szobából, és nem pisil sehova , csak az alomba. De amint szabadnapos leszek irány az állatorvos. Köszönjük a segitségeket!!!! :)
2012. dec. 2. 21:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs ivartalanítva, akkor egyszerű a megoldás: minél előbb ki kell herélni, mielőtt még rögzül benne ez a magatartás. Azért csinálja, mert ivarérett lett, és ez a természetes ösztöne, hogy jelöli a területét.
2012. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sajnos én is most ugyanebben a dalban vagyok. Az én gyönyörű aranyos agyon szeretgetett kicsi cicám a nappali egy bizonyos területére pisil most már 7. alkalommal! Szőnyegtisztító géppel takarítottuk fel vasárnap, ma kedden megint .. de láttam rajta, hogy kerülgeti a helyet, ahova direkt dobozokat raktam. Egyszer észrevettem, hogy a hely mellett sunnyog, majd megül és sunyít. Akkor fölkaptam és betettem a WC-jébe és pisilt. Most éjjel 22:30 -kor kapott enni, majd amikor végzett besurrant és odapisilt megint, mostmár hetedszer! Betelt a poharam! Nem tudom mit tegyek, mert már egyszer ki volt tiltva. Ja! .. és befújtam citrus illatú sprével, tele van rakva narancshéjakkal, DE Ő AKKOR IS ODA!!! Elég volt. Már nem ragaszkodom hozzá, mert úgy hallottam, hogy ha egyszer odapisil, akkor MINDIG oda fog! Így már nem kell!
2013. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kifelejtettem, hogy az enyém egy 7 hetes lány cica!
2013. okt. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!