Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi legyen a cicámmal? Ugye...

Mi legyen a cicámmal? Ugye csak fel kell oldódnia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. 1 hónapja nézegettem az örökbefogadható cicákat egy honlapon, mert nagyon vágytam már egyre. Mindig volt cicánk. Aztán, mikor épp írtam volna egy szimpatikus miatt, hogy vihető-e még, meghallottam. Kint nyávogott az udvaron, kimentem, egyből jött, barátságos volt, 1 év körüli cirmos kislány nagy szemekkel és fülekkel. Lefeküdt a lábamhoz és követelte a simit meg a törődést, így ő lett az én cicám. Összebarátkoztunk, szeret engem és én is őt, öröm, boldogság.

Tegnap viszont új albérletbe költöztünk, panel, 9. emelet, lakótársnőmnek szintén cica. A kertes lakásban egyből élénk volt az enyém, érdeklődő, kedves... Itt viszont fúj a másik macskára, féltékeny, nem az alomba végzi a dolgát, és ki sem hajlandó jönni az ágy alól. A helyzet pedig nem javul, mármár imádkozni kell, hogy dugja ki az orrát az ágy alól. Nem jó itt neki? Vagy csak fel kell oldódnia? A másik cica barátságos vele, nem bántja, hívja játszani, de még az alomra sem mer menni, és nem szeretném, ha huzamosabb ideig tartana, hogy csak annyira jön ki az ágy alól, hogy lepisilje azt. Én szeretem ezt a cicát, azért gondolom, hogy nem biztos, hogy jó ötlet görcsösen ragaszkodni ahhoz, hogy ő itt maradjon. Albérletet váltani viszont nem áll módomban, hiszen nagyon nehéz normálisat találni. Mit csináljak? Ő az én cicám éretem, de kínozni sem akarom...


2012. dec. 1. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Új hely, új macska, csak fél. Ne aggódj, fel fog oldódni.

Gondolom a benti macskákat ivartalanítjátok.

Legyen egy kis, ahonnan figyelheti a dolgokat, almot erre az időre közelebb viheted hozzá, meg a tálkáit. A maga ütemében elő fog merészkedni.

2012. dec. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A macskák magányos vadászok és van köztük harc a területért. Gondolom a másik cica volt ott előbb, és a tiéd mindenen az ő szagát érzi. Most elvesztette a 'vadászmezejét' és átkerült idegenbe.

Szerintem jól takarítsd ki a saját szobádat, hogy legalább ott ő feküdhessen rá minden párnára először, és csak a saját szagát érezze. Esetleg legyen saját alomtálcája (vagy átmeneti doboza), amíg le nem rendezik ezt a területi dolgot egymás közt. Szerintem fel fog oldódni.

Az is lehet, hogy csak rossz tapasztalatai voltak a többi macskával, amíg kóbor volt, vagy van benne sziámi vér, és most féltékeny.

(Arra is figyeljetek, hogy a cicáknak ne legyen lehetőségük kiesni az ablakon/erkélyen!)

2012. dec. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az enyém 2 órával előbb érkezett a lakásba, még nem volt itt a másik cica, de egyből ágy alá be, aztán ki nem mozdul.. A másik meg.. nem lehet megmagyarázni szerencsétlennek, hogy csak bizonyos szobákba mehet be. Úgy terveztük, hogy mehet mind a kettő ahová akar.. Az ivartalanítást a költözés utánra terveztük, hogy akkor már ide is járunk dokihoz a közelbe, de most azon is aggódok, hogy amíg ilyen stresszes a macska, nem akarom ezt még a műtéttel is fokozni...
2012. dec. 1. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor leginkább a másik macskával van "problémája". Amikor az utcán élt, biztos megtanulta, hogy óvakodni kell a többi macskától, területvédés stb okok miatt, és még erre rá tesz, hogy a környezet is új. Inkább az a szokatlan, hogy a másik cica ennyire jól viseli a helyzetet. Ha új macskával találkoznak általában 1-2hét biztosan kell, mire kibírják egymás mellett fújás nélkül. Napról napra jobban össze fognak szokni. Szerintem kb 2 hét múlva már vihetitek ivartalanítani, úgy tervezd, addigra biztos sokat javul a helyzet.
2012. dec. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam. :)
2012. dec. 1. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!