Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet hogy atka van a macskám...

Lehet hogy atka van a macskám fülében?

Figyelt kérdés
A jobb fülkagylója belül koszos, ilyen sárgás-barnás színű, kicsit büdös, nekem az élesztő jut róla eszembe, és szegény vakarja, mióta megpróbáltam kitisztítani azóta rázni is szokta. Mi a teendő ha atka van a fülében?

2012. dec. 1. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Állatorvos tudja szakszerűen kitisztítani a fülét, és megállapítani, hogy mi okozza a problémát. Ha büdös, az nem jelent jót! Atka ellen létezik spot-on készítmény, amit szintén az állatorvos tud adni.
2012. dec. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mecse ***** válasza:

Annak hangzik ennyi infó alapján, a szag is stimmel, lehet büdös az atkás fül egészen nyugodtan. Normál állapotban a cicák fülének nincs szaga, így ez tipikus tünete annak hogy valami nincs rendben.


Ha atkás a cicád füle, akkor mindenekelőtt ki kell pucolni nagyon körültekintően (orvossal csináltasd mert ha már ott tartotok hogy szaga is van a fülének akkor fáj is neki ha vájkálsz benne szakszerűtlenül), utána pedig fog az orvoska írni rá fülcseppet amitől rendbe jön. :)

2012. dec. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) és ha elviszem orvoshoz hogy pucoltassa ki, azért kell valamit fizetni?
2012. dec. 2. 00:37
 4/6 Vicuska87 ***** válasza:
Biztosan kell fizetni, egy keveset érte, kapsz majd fülfülyadékot is azzal kell majd neki bele csepegtetni!
2012. dec. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Remélem, a cica jobban van azóta!

De mégis, hogy jutott eszedbe, hogy az állatorvosnak nem kell fizetni? Ha bemész egy boltba, akkor sem mondod azt, hogy "csak kenyér meg tej kellene, elvihetem ingyen?".

2012. dec. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
már jobban van :) ez a cica az első állatom, még sosem voltam állatorvosnál, azért kérdeztem
2012. dec. 3. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!