Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 15 hónapos ivartalan kandúromn...

15 hónapos ivartalan kandúromnak idegeire megy az új kiscica. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A kiscica 2 hónapja van velünk. Eddig jól megvoltak, de mostanában az idegeire megy. Nem hagyja békén amikor pihenni akar, folyton játszik a farkával, ilyesmik... Így nagymacskám folyton feszüült, rosszkedvű, és agresszív! Rendszeresen megtámad. Ha a kiscica nincs a közelben, nyugodt, kedves, bújuk szeret. De mivel 40 nm-en élünk így hárman, 98%-ban a közelben van.

A Kicsit isnagyon szeretem, semmiképp nem akarok megválni tőle!

Mit tehetek?


2009. aug. 19. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Előbb-útobb megszokja! így volt vele egyik ismim is.

Végén megszokta,és együtt játszanak most már :)

Persze azóta a kiscica már nagy >O<

2009. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sokat tudsz tenni ez ellen... A kandúr féltékeny a kicsire, védi a "területét". Nekem is volt egy ilyen macskám, kicsin aranyos volt kedves nagy lett.. és bekattant..szinte már utálatos volt mindennel ami élt és mozgott..harapott,karmolt..szerintem el lett kényesztetve..:D

Max annyit tehetsz hogy a kicsivel sokat játszol, így nem a nagyot piszkálja hanem alszik.:) Amikor felnő megnyugszik a kicsi, és talán megszokják egymást.

2009. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az az idegesítő, hogy egyszer már megszokták egymmsást, és tök jól elvoltak. Gondolom ahogy nő a kicsi, egyre többet van ébren is, többet zavarja, és az a baj.

Csak az a gond, hogy ilyenkor engem támad meg, és már konkrétan félek a saját macskámtól. :(

De utolsó válaszoló jó ötletet adott! Be fogok szerezni egy csomó új játékot. Lehet hogy a régieket már unja. Hátha akkor nem csak macskafarokkal akar majd játszani. :)

2009. aug. 19. 10:57
 4/6 anonim ***** válasza:

2 lehetoseged van. Vagy varsz amig a nagy elfogadja (de lehet, hogy sose fogja), vagy odaadod a kicsit valakinek, akarmennyire szereted is.

Nalam ugyanez volt, a nagy kandur nem fogadta el a kicsit, vegul odaadtam egy kislanynak, azota a nagy meg kedvesebb mint elotte volt.

Szerettem volna en is megtartani, de megiscsak a naggyal toltottem el tobb idot.

De remelem a tied megbekel!

2009. aug. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha nem javul a helyzet, akkor pedig ez lesz. Nem akarom folyton ilyen morcosnak és boldogtalannak látni a nagycicámat. Ő már egész kis tökmag kora óta velem van,és nagyon fontos nekem.
2009. aug. 22. 11:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is így jártam... :( Hoztam két édes pár hetes kiscicát, de egy hétig se voltak nálam. :( A kandúrom terrorizálta őket, folyamatos volt a bántalmazás. Nem lehetett őket felügyelet nélkül hagyni. A kicsik azóta szerető gazdit találtak, én meg megtanultam, hogy kandúrkám nemcsak az embereket, hanem az állatokat sem szereti. Így mindenkinek jobb volt.
2009. aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!